NBA Günlükleri

Howard’ın Gönlündeki Takım

Çok karmaşık bir sezon geçiren Houston’da işler iyi gitmiyor. Koç 11 maç sonunda kovuldu ve takım bu maçlardan önce veya sonra istenen performansa bir türlü ulaşamadı. James Harden’ın sadece koç Kevin Mchale’nin kovulmasında etkili olmadığı aynı zamanda Dwight Howard’ın da trade edilmesi için yönetime baskı yaptığı gelen bilgiler arasında.

Houston Rockets Batı Konferansı’nda Utah Jazz’ın  hemen üstünde 8. sırada bulunuyor. Harden ve arkadaşları bir türlü bir arada oynamayı başaramadılar.

Bu olaylar bizi Trade Deadline’a götürüyor yani takasın son gününe,Houston’da büyük çalkantıların yaşandığı o güne. Bu karışıklıklardan en büyüğü tabi ki Dwight Howard’dı. Bir sakatlık yaşıyor ve kontratının çıkış opsiyonu yaklaşıyordu aynı zamanda maksimum bir kontrat arıyordu(Hakedecek bir performans göstermesede).

Houston  yönetimi Howard ile bir anlaşma sağlamak istemedi ve trade için açık bir çağrı yaptılar. Celtics ve Raptors‘un ciddi şekilde ilgisi oldu ancak bir türlü anlaşma sağlanamadı ve Dwight Howard Houston’da kaldı,bir nevi ellerinde patladı.

Son günlerde ise ortaya çok şaşırtıcı bir haber çıktı. Muhabir Gus Johnson‘un haberine göre göre Dwight Howard ;

”Trade dönemi boyunca Milwaukee Bucks ile anlaşmak istedim. Gerçekten Milwaukee’ye gelmek istiyordum ancak onlar bana yeni bir sözleşme teklif ettiler. Bu olmadı. Belki hiç bilmiyorsunuz ama Milwaukee’yi beğeniyorum.”

Houston’da günleri sayılı diyebileceğimiz Dwight Howard’ın Harden ile iyi bir ikili olamadığı ve aralarında önemli bir sorun olduğu gelen haberler arasında. NBA’de Howard’ın istediği kontratı verebilecek sadece bir kaç takım var ama buna cesaret edebilecekler mi?

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir