NBA Günlükleri

Kanser, NBA’in ikon muhabirinin peşini bırakmıyor.

Amerika’nın ve özellikle de NBA’in en ünlü muhabirleriden biri olan Craig Sager son zamanlarını yaşıyor olabilir. Bilindiği üzere Craig, 2014 Nisan’ında Lösemi hastalığına yakalanmıştı. Geçtiğimiz yıl bu hastalığı atlatıp parkelere döndüğü açıklansa da kanser ünlü muhabirin peşini bırakmaya pek niyetli değil.

Doktorlar en çok da San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich ile olan “olay” röportajlarıyla bilinen Craig Sager için “En fazla 5-6 ay yaşar.” raporu verdi. Bu üzücü haber ise Amerika’yı yeniden hüzne boğdu. Başta LeBron James ve Kobe Bryant olmak üzere, çoğu sporcu sosyal medya üzerinden Craig’e destek mesajları atmaya başladı.

Craig ise içinde bulunduğu durumu şöyle özetledi: ” Haberi aldıktan sonra doktora gittim ve şansımın kaç olduğunu sordum. Ne kadar daha yaşayabileceğimi söylemesini istedim. Doktor bana 5-6 ay daha yaşayabileceğimi söyledi ama 1 hafta yaşayanı da varmış, 1 yıl da. Bu hastalıktan en fazla 5 yıl kaçılabiliyormuş. Doktordan çıkınca şuna karar verdim, ben 5-6 ay falan yaşamayacağım. Ben, bu sonla savaşıp 5 yıl daha yaşayarak tarihe geçmek istiyorum. Bunun için de ne gerekiyorsa yapacağım.”

Sadece Amerika’yı değil tüm basketbolseverleri yasa boğan bu haber karşısında Craig’in almış olduğu bu tavır gerçekten takdire şayan ve diğer hastalara örnek olacak nitelikte. Biz de NBA Günlükleri ailesi olarak tüm dualarımızın ve iyi temennilerimizin Craig Sager ile olduğunu buradan belirtmek isteriz. Haydi Craig, bu işi başar ve tarihe geç!

Haber: Taylan KILIÇ

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir