NBA Günlükleri

King James, Miami mağlubiyetini “endişe verici” olarak değerlendirdi.

Cleveland’ın yıldızı LeBron James, plafofflar yaklaşırken, mağlubiyetle ayrıldıkları Miami maçını endişe verici olarak değerlendirdi.

Cumartesi günü 122-101 Heat’e kaybeden Cleveland, doğu konferansında halen zirvede ancak Raptors hemen altlarından liderlik için yaklaşıyor.

Heat’e kazandırdığı 2 şampiyonluktan sonra kendi memleketine de bir şampiyonluk getirme amacıyla Cavaliers’a geçtiğinden beri Miami’de 0-4 yenik durumda olan James, maçın ardından “bizi yenmeleri biraz endişe verici” yorumunu yaptı.

“Olay kazanmak ya da kaybetmek değil, bunu nasıl yaptığınızdır. Ve biz orada kendi oyunumuzu tam olarak sahaya yansıtamadık.”dedi yıldız forvet.

Cavaliers, ocakta David Blatt’in yerine Tyronn Lue’nun getirilmesinden sonra 19  galibiyet 9 mağlubiyetle hücum verimliliğinde 4. Sırada yer alıyor. Savunma verimliliğinde ise 15. sıradalar.

LeBron “Sezonu olabildiğince iyi bir şekilde bitirip plaf-offlara hazır olmamız gerektiğini biliyoruz. Şubat-Mart döneminde fazlasıyla iyi olmak istersiniz fakat olmuyorsa, yapamıyorsanız, alışkanlıklarınızı ve sezon boyu yaptıklarınızı geliştirmeye çalışırsınız.” yorumunu yaptı.

Çeviri: Onur Kart

Kaynak: Yahoo Sports

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir