NBA Günlükleri

Knicks’te Radikal Değişim Hazırlığı

Phil Jackson ve New York Knicks hakkında bir sürü iddianın atıldığı şu günlerde Knicks taraftarlarını en çok heyecanlandıran iddia ESPN muhabiri Romano Shelburne‘dan geldi. Bu iddiaya göre Phil Jackson önümüzdeki sezon ev sahibi oldukları maçlarda takımın başında olacakken deplasman maçlarında takımın başında Kurt Rambis olacak.

Haberde Phil Jackson’un bunu Los Angeles Lakers’ı çalıştırdığı zamanda hayata geçirmek istediği ancak Lakers’ın sahibi Jerry Buss tarafından reddedildiği belirtildi. Knicks’in son yıllardaki kötü durumu göz önüne alınırsa bu radikal değişim gerçekleşebilir.

Eğer bu gerçekleşmezse Kurt Rambis’in tek koç olduğu sistemin devam etmesi bekleniyor ancak Phil Jackson’un daha önceki ropörtajlarında belirttiği gibi Kurt Rambis kendini kanıtlamak zorunda. Şimdiye kadar gösterdiği performans yeterli sayılmaz. Derek Fischer gibi Phil Jackson’un eski öğrencilerinden olan Luke Walton,eski Chicago koçu Tom Thibodeau ve eski Thunder koçu Scott Brooks‘ta gelecek sezon için kulislerde adı geçen isimler arasında.

Ne karar verilirse verilsin Kobe Bryant’ın daha önce belirttiği gibi Knicks taraftarları Phil Jackson’a güvenmek zorunda. Zaten Knicks taraftarlarının tek isteği eski ve güzel günlerine geri dönmek ve bunu yaparken takımın başında kimin olduğunu pek umursamayacaklardır.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir