NBA Günlükleri

Kobe Bryant Kalan Maçlarda Oynamayı Planlıyor

Los Angeles Lakers’ın yıldız gardı Kobe Bryant pazar günü takımın duyurusuna göre aksi bir durum olmadıkça bu sezon LA’in kalan dokuz maçının tamamında oynama niyetinde olduğunu açıkladı.

Lakers’ın iç sahada dört maçı kaldı, Los Angeles Clippers ile iki kere karşılaşmalarıyla birlikte Staples Center’da teknik olarak beş maç oynayacaklar. 37 yaşındaki Bryant bu sezonun ardından emekli olacağını Kasım’da açıklamıştı.

Veteran şutör gard bu sezon 17.1 sayı ortalamasıyla Lakers’ı sayı bazında taşıyor ancak kariyerinin en kötü saha içi yüzdesiyle, %36 ile şut atıyor. Aynı zamanda 4 ribaunt ve 3 asist ortalamalarıyla oynuyor.

Lakers, Bryant’ın emeklilik turunda Philadelphia 76ers’ın arkasından NBA’in en kötü 2. derecesiyle sezonda 15-58 yaparak sorun yaşadı.

Oyunun gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından olan Kobe’nin Hall of Fame olmasına garanti gözüyle bakılırken onun varlığı D’Angelo Russell ve Jordan Clarkson denilen takımın genç gardlarının gelişimini engellediği yönünde endişeler vardı. Öte yandan Bryant’ın ünlü çalışma etiğini öğrenebilecekleri ve kariyerinde yaşadığı kesintisiz başarılar boyunca sahip olduğu beyni kavrayabilecekleri bir sezon oldu.

Beş şampiyonluk, 2007-08 MVP’liğini ve iki kere NBA Finallerin MVP’si ödülünü kazandıktan ve 18 kere All-Star maçına seçildikten sonra Bryant bu sezon veda turunu kesinlikle elde etti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir