NBA Günlükleri

NBC Sports’dan Kurt Helin ile gündemi konuştuk

NBA Günlükleri: Gelecek sene için Knicks’in koç sistemi ve Carmelo’nun geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kurt Helin: Knicks’in hangi yolu izleyeceğini bilmiyorum, ama Phil Jackson’un Carmelo Anthony’i daha iddialı bir takıma takas olması için ikna etmeye çalışacağını düşünüyorum. Belki de Cleveland’a.

NBA Günlükleri: LeBron James’in Cavs resmi hesaplarını takibi bırakması tekrardan takımı bırakması yönünde bir sinyal mi? LeBron sezon sonu Cavs’ı bırakır mı?

Kurt Helin: LeBron James Cleveland’ı terk etmiyor. Takımda gelişmeler ve değişimler istiyor, Cleveland’dan ayrılması onun marka değerini ciddi şekilde yaralayacaktır.

NBA Günlükleri: Bu senenin süpriz çıkışlı 2 Koçu Brad Stevens ve Terry Stotts arasında kıyaslama yapsan hangisi daha büyük bir mucizeye imza attı?

Kurt Helin: Stevens ve Stott, ikisi de iyi birer koç, ama ben Stevens’i seçerdim çünkü oyuncular Stevens’ı gerçekten çok seviyor ve onunla oynamak istiyor. Eğer Gm olsaydım bu da benim harika bir takım yaratmama yardımcı olurdu.

NBA Günlükleri: Doğu Konferansında Cavs’ı zorlayabilecek hatta bir süprize imza atacak takım var mı?

Kurt Helin: DeMarre Carroll sağlıklı bir şekilde geri döner ve iyi şekilde oynarsa belki Toronto Cavs’ı zorlayabilir. Ama doğuda kimse Cleveland seviyesinde deği, sakatlık gibi  şanssızlıklar yaşamazlarsa muhtemelen bu yıl da finallerde olacaklar.

NBA Günlükleri: NBA’de forma giyen Türk asıllı oyuncuların performanslarını nasıl buluyorsun? Özellikle Enes Kanter’in en iyi 6. Adam ödülünü alabilme ihtimali nedir?

Kurt Helin: Ömer Aşık sert bir sezon geçiriyor ama Pelicans’ın yeni sistemine uymuyor. Ersan İlyasova şu ana kadar iyi takımların karşısı haricinde iyi oynadı. Enes Kanter 6.adam ödülünde muhtemelen en güçlü 5 adaydan birisi olacak, ama defansının bu ödülü almaya yetecek kadar iyi olduğundan emin değilim.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir