NBA Günlükleri

Lakers Günlükleri / Denver

Staples Center’da Kobe’yi son kez izleme fırsatı bulduğumuz tarihi gecelerin birini daha geride bıraktık. Aynı zamanda  sezonun da başarılı bir özeti oldu. Karşılaşma Los Angeles ekinin 105 – 116’lık mağlubiyetiyle sonuçlandı.

Black Mamba süre aldığı 29 dakika 28 sayı üretirken, Byron Scott’un hatalı süre dağıtımı olmasa belki de gecenin sonunda takımını galibiyete taşıyan bir numaralı etken olacaktı. Kobe üçüncü çeyreğin bitimine 7 dakika kala inisiyatif aldığı üç hücumda peş peşe 8 sayı üretirken farkı da 6 sayıya kadar indirdiğinde Byron tarafından kenara alındı. Oyuna alınmak için takımının 20 sayı geriye düşmesini bekledi. Tam da kim der ki bu adam 2 hafta sonra parkelere veda edecek derken Byron Scott tüm sezonda olduğu gibi yine hevesimizi kursağımızda bıraktı. Kobe’yi kritik dakikalarda kenara alarak genç oyunculara tecrübe kazandırmaya çalışan Scott’un aynı zaman diliminde Metta World Peace’ e süre vermesini de sinir bozucu bir çelişki olarak not düşüyoruz.


Los Angeles ekibi özelikle Denver’ın pota altına indirdiği topları savunmakta zorlanırken, Denver uzunlarına kolay sayı fırsatları sundu. Denver cephesinde ise sahaya yayılma ve top paylaşımı konusunda büyük bir sıkıntı göze çarptı. Aslında Denver’ı galibiyete iten Byron Scott’un her zamanki hatalı tercihleri ve Lakers’ın tecrübesizliği oldu. Jordan Clarkson ürettiği 20 sayı ile bu sezonki çıkışını sürdürdü.  Bu çocuk 46.sıradan draft edilip Los Angeles yolunu tuttuğu günden beri her gün biraz daha üstüne koyarak ilerliyor. Asıl çıkışını Kobe parkelere veda ettikten sonra alacağı inisiyatiflerle önümüzde sezon yapacağını düşünüyorum. Karşılaşmada bizi en çok mutlu edense Julius Randle’ın performansı oldu.

Julius Randle  namıdiğer “too much to handle” ürettiği 13 sayı 18 ribaund 1o asistle kariyerinin ilk Tripledouble’ına imza attı.  Bu karşılaşmada beni Randle’ın istatistiklere yansıttıkları dışında en çok mutlu edense topu alma ve topla oynama konusundaki göze çarpan isteğiydi. Randle bu isteğin yanına bunun gibi başarılı inisiyatifler de eklerse tadından yenmez abi :

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir