NBA Günlükleri

Lakers’ ta Gelecek Parlak!

Dün gece oynanan Golden State Warriors-Los Angeles Lakers maçında Lakers kendi evinde 112-95 galip geldi ve Golden State’ in 6. mağlubiyetini almasını sağlayarak bu sezonki en iyi performansını gösterdi. D’Angelo Russell 21 sayı, 5 asist Jordan Clarkson ise 25 sayı 4 asist ile mücadele etti ve bu gençlerin müthiş oyunu ligin yenmesi en güç takımı Warriors’ ı yenmeye yetti.

D’Angelo Russell maç sonu verdiği röportajda Kobe’ nin bütün maç onları motive ettiği ve daha sert savunmaya teşvik ettiğini açıkladı. Peki işler Kobe gidince nasıl değişecek?

Lakers’ ın bu sezon playoffa kalamayacağı kesinleşti ama Kobe’ nin son yılında genç oyuncular kendini geliştirmeye devam ediyor. D’Angelo Russell sezona çok kötü bir başlangıç yapmıştı fakat bir süredir oynadığı oyunla göz dolduruyor ve ona olan ümitlerin artmasını sağlıyor. Jordan Clarkson ise her geçen gün oyununu geliştirip yan parçadan takım oyuncusuna doğru evriliyor fakat bu yetenekler bile Lakers’ ın yeniden şampiyonluk hayalini gerçekleştirmeye yetmeyebilir. Kobe’ nin emekli olmasından sonra yeniden yükselişe geçmek için Lakers’ a bir yıldız transferi şart diyebiliriz. Takım yeniden maçlar kazandığında Nick Young’ ın da istikar sağlayıp tam performans göstermesini bekliyorum. Kobe’ den sonra boşalacak olan salary cap için ise şimdiden söylentiler başladı. Lakers’ ın Cleveland’ da mutsuz olduğu iddia edilen Kevin Love ve Spurs’ te tam performans sergileyemeyen LaMarcus Aldridge’ e talip olduğu söylentiler arasında. Nasıl bir takım kurulacağını şimdiden kestiremesek de Lakers’ ı bir iki sezon sonra yeniden playoffta görebiliriz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir