NBA Günlükleri

LeBron James: Geri Adım Attık

Doğu Konferansı’ndaki en kötü takımlardan birine kaybetmek şu noktada Cleveland Cavaliers’ın yapması gereken şey değil ancak perşembe New York’taki Barclays Center’da Brooklyn Nets’e 104-95 mağlup olduklarında gerçekleşen şey kesinlikle buydu.

Maçtan sonra Cleveland.com’dan Chris Haynes’e konuşan Cavs forveti LeBron James, “Bu gece geri adım attık ve sezon sonunda bunun gibi sonuçlara izin veremeyiz.” dedi.

Cleveland 14 kere top kaybı yaptı ve üçlük çizgisinin gerisinden 38 denemede sadece 10 isabet bulabildi. Kevin Love ve Kyrie Irving 11-36 isabette toplam 24 sayı üretirken James 30 sayı attı ve 16 şutundan sadece üçünü kaçırdı.

Sonuç olarak LeBron’ın neden hayal kırıklığına uğradığını görmek kolay. The Ringer’dan Jason Concepcion’ın müthiş yakalamasıyla sahada kesinlikle çaresiz bir figür çizdiği görülüyor:

LeBron James

Perşembe mağlubiyeti aynı zamanda Cavaliers için son yedi maçtaki 3. yenilgi oldu.

Washington Post’tan Tim Bonpemts’e konuşan James, “Şu noktada doğru sözü söyleyemiyorum ama sürecin ne kadar önemli olduğunu anlamalıyız.” dedi.

Cleveland normal sezonun son haftalarına doğru uykuya yatabilir ve hala Doğu’daki ilk iki sıradan birinde yer alabilir. Sıralamaları garantiye almak rahatlatabilir ve bu yıl Cavs bunu yaşayacak gibi gözüküyor.

James’in dile getirdiği gibi takımın playofflardan önce gelişme göstermesi gerekiyor, aksi halde Cavaliers yüzük kazanmak için bir yıl daha beklemek zorunda.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir