NBA Günlükleri

LeBron James Süper Yıldız Dostlarıyla Birlikte Oynamak İstiyor

LeBron James, NBA’de Cavaliers için oynamayan oyuncular arasındaki en iyi arkadaşlarını açıklamaktan hiçbir zaman çekinmedi: Carmelo Anthony, Dwyane Wade ve Chris Paul.

Ama takım arkadaşı olsaydılar ne olurdu?

Bleacher Report’tan Howard Beck’e konuşan LeBron:

“Kariyerlerimiz bitmeden birlikte oynayabiliriz, bunu gerçekten ümit ediyorum. En azından bir, belki iki sezon -ben, Melo, D-Wade, CP- birlikte geçirebiliriz. Bunun için kesinlikle indirime giderdim.”

“Bu çok hoş olurdu. Bu konu hakkında kesinlikle fikirlerim var.”

Kilit soru: Bu nerede gerçekleşirdi?

Wade kendisini “HeatLifer” olarak tanımlıyor. Melo’nun New York’a olan düşkünlüğü konuşuluyordu. Paul ancak 2017’de serbest kalabilir. LeBron bu yaz serbest kalabilir ve Cavaliers’a sadakati hakkında tuhaf sinyaller gönderiyor.

LeBron 2014’te Miami’den ayrıldığında dört oyuncunun birlikte oynayabilmesi için muhtemelen en gerçekçi ihtimali mahvetti. O yaz Heat, Melo’yu kadroya katmaya çalışıyordu ve LeBron ile Wade’in Bird haklarına da sahipti. Salary cap’in hızla artmasıyla belki de 2017’de Paul’u eklemenin bir yolunu bulabilirlerdi.

Yine de bunun tutması zor olurdu. Yıldız oyuncular arkadaşlarıyla oynama fikrini seviyorlar. Gerçekte herkesi gemiye toplamak çok daha zor. LeBron’ın açıklamalarını daha çok gerçek dışı bir fantezi olarak görüyorum.

Ancak LeBron’ın indirime gitme konusundaki eğilimi konu hakkındaki sözlerini gösteriyor. Hatırlayın, 2014’te maksimum kontratın altındaki teklifleri kabul etmeyeceğini söylemişti.

Dönüşünü eve gelmek üzerine kurduktan sonra Cleveland’dan ayrılmak LeBron için zor olurdu. İnanılmaz bir ters tepki olurdu. Ancak Cavs ile devam etmek net bir şekilde onun tek endişesi değil. (hiçbir oyuncu bir takımı tek bir neden için seçmez) Aynı zamanda Melo, Wade ve Paul ile oynamak istiyor.

LeBron ile anlaşmak isteyen bir takım -Cavaliers da dahil- dörtlüyü birleştirme planını da düşünmeli. Bu birleştirme olağan dışı olabilir ama gördüğümüz kadarıyla LeBron pasif – agresif sinyaller göndermeye istekli.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir