NBA Günlükleri

Nazr Mohammed Oklahoma Cıty yolunda

Dünya çapında en çok okunan spor sitelerinden biri olan ESPN’nin haber servisine göre Oklahoma City Thunder sezonun geri kalanı için Nazr Mohammed ile anlaştı.

Daha önce sekiz takımda tam 18 sezon geçiren Mohammed daha önceden Oklahoma deneyimi de bulunuyor. Hatırlanacağı üzere 2010-2011 sezonunda finalde Miami Heat’e şampiyonluğu kaptıran kadroda yer bulmuştu. Geçtiğimiz üç sezonda ise Chicago Bulls kadrosunda yer almış, zaman zaman süre aldığı 2 yılın ardından bu sene hiç forma şansı bulamamıştı.

Thunder, Mohammed’den önce Kevin Martin, Joe Johnson ve Andre Miller için nabız yoklamış ancak istedikleri sonucu elde edememişlerdi. Bu yüzden takım genel menajeri Sam Presti playofflara az zaman kalması sebebiyle geliştirme liginden oyuncu almaktansa bir veteran ile kadrodaki boşluğu doldurma kararı aldı. Mohammed’in takıma yakınlığı ve soyunma odasındaki saygınlığı sebebiyle takıma katılması kararı alındı.

Chicago’da geçen sezon 23 maça çıkan 38 yaşındaki oyuncu sahada kaldığı 5.6 dakikada 1.2 sayı ve 1.7 ribaund istatistiklerini yakalamıştı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir