NBA Günlükleri

Play-Off Çemberi

Sezon’un bitmesine 15 gün kalmışken bazı takımlar Play-Off yapmayı garantiler. Bazıları ise o çemberin içine girmek için savaş veriyor. Batı Konferansında Golden State Warriors  ve San Antoina Spurs  Play-Off yapmayı garantiledi.  Golden State ‘in farklı bir amacı var artık 95-96 sezonundaki Chicago Bulls’un rekorunu kırmaya çalışıyor. San Antoina Spurs ise evindeki yenilmezlik serisini korumaya çalışıyor. Bazı takımlar ise draft işini simdi den düşünmeye başladı. Doğu Konferansında ise Cleveland başlarından dert eksik olmuyor. LeBron takımdan bir türlü memnun değil. Sosyal medyadaki tepkileri maç içindeki tepkileri derken Doğuda ilk sıradan Play-Off yapacaklar gibi görünüyor. Ben başlardaki takımlardan değil de Play-Off yarışının en çetin geçtiği son sıralardaki takımlardan bahsedeceğim.

Batı Konferansı;

1-)Portland Trail Blazers:  38-36 dereceye sahip şuan çemberin içindeler Batı’da 6.sıradalar arkalarında ki Houston ile aralardın da 1,5 maçlık bir fark var.  SAC BOS MIA, GSW , SAC OKC, MIN ve Denver maçları var.  Kalan maçların 5 ini içeride oynuyor diğer 2 ikisi deplasmanda oynuyor. Fikstürleri diğer rakiplere oranla daha kolay. Bir diğer avantajları ise direk rakipleri ile oynadıkları maçları geride bıraktılar. Damian Lillard ve  Mccollum’ın ellerine bakıyor desek yeridir. Onların ne yapacakları kaderlerini belirleyecek.

2-)Houston Rockets: 36-37 dereceye sahipler. Aslında diğer rakiplere bakacak olursak Houston’ın kadro bakımından diğer rakiplerine oranla daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz. IND CLE  CHI  OKC  DAL PHO LAL MIN SAC  maçları var. Kalan maçların 3’ü içeride oynuyor. Küçük bir doğu macerası var. En önemli maçları ise direk rakipleri olan Dallas ile ve deplasman o maç Houston için ölüm kalım maçı olabilir. Çemberin içinde yada dışında kalacaklarını belirleyecek maç o maç.

3-) Dallas Mavericks : Dallas şuan 9. Sırada ama önündeki Utah ile maç farkı yarım maç hala Play-Off yapabilecekler gibi gözüküyor. 35-37’lik dereceleri var . Dallas takım olarak yaşlı diğer rakiplerine oranla ve bu onlar için dezavantaj haline dönüşmüş durumda. SAC DEN  NYK DET  MIN  HOU MEM LAC UTA SAS 6  tane deplasman maçları var ve gidecekler deplasmanlar kolay deplasmanlar değil. Direk rakipleri ile oynayacak oları Houston maçını da atlamamak gerekiyor.  Kısacası başlarında Rick Carlisle gibi bir hoca var ama bu onları çemberin içine atabilecek mi? Görüceğiz.

4-)Utah Jazz: 36-37’lik dereceye sahipler.  Şuan oynanan maçlara bakıldığında Utah çemberin içinde diyebiliriz.  Ama arkalarında Dallas var ve maç farkı yarım maç diyebiliriz.  Sondan bir önceki maçını Dallas ‘ın evinde oynayacaklar bu onlar açısından avantaj mı dezavantaj mı bilmiyoruz. Ama iş oraya kalırsa çok zevkli bir maç izleyebiliriz.  LAL, GSW,  MIN,  PHO , SAS, LAC,  DEN, DAL  LAL maçları var önünde dediğim gibi önlerinde Dallas deplasmanı her iki takım açısından daha çok ama çok önemli.

Doğu Konferansı:

1-) Indiana Pacers:  Pacers çemberin şuan da içinde.  Arkalarına Detroit var ama çok da bakmalarına gerek yok gibi .  HOU, CHI, ORL, PHI NYK, CLE  @TOR ,  BKN ,  NYK  MIL   fikstür açısında bence Chicago maçını bir kenara bırakırsak direk rakipleri diye bu maçı ele aldım. O maç da evlerinde oynanacak zaten Indiana ekstra olaylar yaşamazsa bu sezon Play-Off yapabilirler.

2-) Chicago Bulls: Bulls şuan 9.sırada  Doğu Konferansında .  ATL,  IND, HOU, DET, MIL, MEM,MIA, CLE  NOP, PHI  kalan maçların 6 tanesi deplasmanda oynayacaklar. Indiana ve Detroit gibi direk kendilerine rakip olan takımlarla karşılaşacaklar. Ama evlerindeki Detroit maçı belirleyici olacaktır.

3-)Detroit Pistons:  Pistons şuan konferans da 8.sırada yer alıyor. 39-35’lik bir dereceleri.  OKC DAL CHI MIA ORL WAS MIA CLE  Detroit  Chicago deplasmanı ve içerideki Washington maçları onlar için öneme sahip maçlar oralardan alacakları galibiyetlerle  Play-Off biletini alabilirler.

4-)Washington Wizards:  Wizards için işler  hiç kolay gibi değil maalesef Chicago ile 1 maç, Detroit ile 3 maç fark var.  35-37 ‘lik bir dereceye sahipler. LAL, GSW, SAC,  PHO,  LAC,  BKN  DET  CHA  BKN  ATL kalan maçları böyle ve  7 maçı deplasmanda. 5 maçlık bir batı turu yapacaklar bu maçları nasıl atlatacağı ve takımın ne halde olacağına bakmak lazım. Direk rakipleri olan Detroit maçı var ama tahminimce iş oraya kalmaz.  Önlerinde 2 rakip var onları geçmesi bu istikrarsızlıkla çok zor gibi duruyor.

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir