NBA Günlükleri

Rivers şampiyonluk şansını yüksek görüyor

Batının en eğlenceli takımlarından Los Angeles Clippers’ın koçu NBA efsanesi Doc Rivers, takımının şampiyonluk şansından, Blake Griifin’in sakatlığı ve takas iddialarına kadar birçok konuda Yahoo Sports’dan Marc J.Spears’a açıklamalarda bulundu.

Öncelikle şampiyonluk şanslarına değinen koç, Los Angeles Clippers’ın batıda üç ağır topun arkasında yarışı takip ediyor olmasına rağmen şampiyonluğa insanların düşündüğünden daha yakın olduklarına inanıyor.

“Onları yakalamaya çalışmıyoruz” diye söze başlayan Rivers konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Onları yakalamaya çalışmıyoruz. Biliyoruz ki yapamayız. Bizim hedefimiz onları playoffta yenmek. Çok zorlu olacak ama playofflar başladığında herkes eşit başlayacak. Yaptığınız her şey o dakika da bitmiş olacak ve ileride yapacaklarınız önemli olacak. Çok fazla sakatlık yaşadık bu sene. En iyi oyuncularımız çok fazla sakatlandı. Hedefimiz sağlıklı olmak, hata yapmamak bunları birleştirip neyimiz var neyimiz yok görmek.”

Griffin konusuna da değinen Rivers, takım malzemecisini yumrukladıktan sonra adı birçok takas iddiasına karışan Griffin için dönüş tarihinin henüz belli olmadığını ve Griffin’in takas iddialarının da gerçeği yansıtmadığını belirtti. Takas konusunda “Takımı daha iyi yapmak bizim görevimiz fakat biz takımımızı seviyoruz.” açıklamasında bulundu.

Griffin’in sakat bulunduğu süre içerisinde takım kısalmış ve bu süre zarfında ise JJ Redick, Austin Rivers gibi kısa oyuncularının katkıları artmıştı. Takımın başarıyı sürdürmek adına Griffin’in dönüş tarihinden sonra da bu taktiği devam ettirip ettirmeyecekleri konusunda ise taktik konusunda büyük değişiklikler yapmayacaklarını ekledi.

Haber: Daniel Kramer/bleacherreport.com

Çeviri: Burak BORULU

 

 

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir