NBA Günlükleri

Spurs, Kevin Durant İçin İddialı Bir Aday

Oklahoma City Thunder başka bir playoff serüvenine daha hazırlanırken Kevin Durant’in geleceği hakkında dedikodular çıkmaya devam ediyor.

The Vertical’dan Chris Mannix’e göre diğer takımlardan bazı yöneticiler “Spurs’ün Durant’i kadroya eklemek için farklı yolları deneyeceğini ve organizasyonu ilgi çekici hale getireceğini düşünüyor”.

Spurs bu sezon NBA’in en iyi takımlarından biriyken, geçen yaz Kawhi Leonard’ın kontratını uzatıp LaMarcus Aldridge ile anlaşarak gelecek için yapılanmaya başladı.

30 yaşındaki bir Aldridge pek genç sayılmazken yıldız bir oyuncu olarak Tim Duncan (39) , Manu Ginobili (38) ve Tony Parker’a (33) göre önünde daha uzun yıllar var.

Özellikle NBA’in maaş boşluğunun gelecek sezon 89 milyon dolar ve 2017-18 sezonu içinse 108 MD’ye yanaşmasının beklenmesiyle birlikte Spurs finansal durumunu harika yönetti. Basketball-Reference.com’a göre gelecek sezon San Antonio 84 MD’lik toplam maaşa sahip.

Tüm bu faktörleri düşününce San Antonio’nun Durant için ciddi bir atak yapması hiç de uzak bir ihtimal değil. Şüphesiz bir mücadele olacak, Mannix’in aktardıklarına göre Thunder’a geri dönüş “en mantıklı, en çok nedeni olan bir sonuç” çünkü ne olursa olsun onun şartlarını kabul etmeye hazırlandılar.

Mannix’in The Vertical’dan iş arkadaşı Adrian Wojnarowski’nin şubatta aktardığı, Golden State’in Durant için ciddi bir atak yapabileceği ihtimali de gündemde bulunuyor. Mannix ve Wojnarowski’nin kendi ayrı raporlarında yazdıklarının merkezinde Durant’in geleceği hala Oklahoma City’ye bağlı gibi gözüküyor. Thunder onun etrafında bir organizasyon oluşturdu, her yıl Batı Konferansı’nın tepesinde Spurs ve Warriors ile yarışıyorlar ve ona daha fazla para önerebilirler.

Yine de şu anda Durant ve Thunder’ın odaklandığı şey playofflar başladığında Golden State ve San Antonio’yu nasıl geçeceklerini çözmek.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir