NBA Günlükleri

Tyronn Lue: Bizim İçin Sağlık Daha Önemli

Playoff eşleşmeleri belli olmak üzereyken Tyronn Lue takımın sağlığını saha avantajından daha yüksek bir konuma koydu.

Normal sezonda 13 maçın kalması ve takımının Doğu Konferansı sıralamasında bir maçlık üstünlüğünün bulunmasıyla birlikte ESPN.com’dan Dave McMenamin’e konuşan Cleveland Cavaliers başantrenörü ilk sırayı koruma durumlarını değerlendirdi: Eğer alabilirsek kesinlikle 1 numarada bulunmak istiyoruz ancak oyuncularımızı da dinlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bence playofflara yaklaşırken sağlık sıralamadan daha önemli. Eğer 1 numaralı pozisyonu elde edebilirsek bizim için harika olacak. Ama olmazsa sadece oynamaya devam etmeliyiz.

Evinde 28-6 ile Golden State Warriors ve San Antonio Spurs’ün arkasından Cavaliers ligdeki en iyi 3. dereceye sahip -iki takım da evinde namağlup.

49-20’lik Cavs’ın Doğu’da liderlik için tek ciddi rakibi bir maç geride olan ve saha avantajını elinde bulunduran Toronto Raptors. Üçüncü sıradaki Atlanta Hawks ile 8.5 maçlık fark var ve geçen yıl 2. sırada bitiren Cleveland onları Doğu Konferansı Finalleri’nde süpürmüştü.

Lue deplasmanda oynama ihtimali hakkında çok endişeli değil, eğer Cleveland’a ilk NBA şampiyonluğunu getirme hedeflerini gerçekleştirmeyi umuyorlarsa Cavs’ın evden uzakta da kazanması gerektiğini biliyor.

McMenamin’e konuşan Lue, “Tüm şampiyonluk üzerine kurulmuş takımların deplasmanda bir şekilde kazanmak zorunda olduklarını düşünüyorum. Bu yüzden 1. sıra bizim için önemli ancak playofflara giderken sağlıklı olmak daha önemli.” dedi.

Eğer hedefe ulaşmak istiyorlarsa neredeyse iki ayda 16 maç ve dört seri kazanmak zorunda olan Cleveland’da playofflarda sağlıklı kalmak hayati derecede önemli.

Geçen sezonun ardından yüzüğü almanın dışındaki durumlarda başarısız kabul edilecekler. Doğu Konferansı, Batı kadar engebeli değil; bu yüzden takımın en iyi oyuncularını korumak -1. sırayı feda etmek gerekse bile- zekice bir fikir.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir