NBA Günlükleri

Artık Miami’nin tamamen Small-Ball’a dönmesinin zamanı geldi mi?

Hem Heat hem Raptors uzunları sakatlandıktan sonra Small-Ball’a döndü. Heat sezonun 2.yarısında bu şekilde çok efektif olmuştu.

4.maçta Spoelstra maçın son 5 dakikasında sahada 2.05’den daha uzun birini bulundurmadı. Bu son 5 dakika ve uzatmada Heat 7 sayı geriden 7 sayı öne zıpladı, maçı kazandı. Dragic bu konuda “Belki de bu bizim gizli 5’imiz.” dedi.

Son 5 dakikada başarıya ulaşan bu beşte Goran Dragic (1.91m), Dwyane Wade (1.93m), Luol Deng (2.05m), Justise Winslow ve Joe Johnson (2.01m ) vardı. Eğer Spoelstra sonraki maçta hücuma ihtiyaca duyarsa belki Green’i kullanabilir ama şuan için Heat’in Hassan Whiteside’sız en iyi beşi bu.

Spoelstra son maça Amar’e Stoudemire ile başladı. 5.maçta da böyle olmasını bekleyebiliriz. Daha sonra Haslem ve McRoberts’ın da girmesini tercih edebilir. Spoelstra “Ne gerekirse onu yapacağız. Efektif olan başka beşler de var. Bence hepsine ihtiyacımız var.” diyerek durumu özetledi.

Deng’in pivot olduğu dakikalarda Heat, Raptors karşısında 22-8’lik bir seri yakaladı. Ve 8-6’lık bir ribaund avantajı vardı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir