NBA Günlükleri

Ben Simmons Nike’ı değil Adidas’ı seçti

Sonraki sezonun çaylakları için sponsorluk yarışı devam ediyor. Under Armour, Nike ve Adidas potansiyelli çoğu oyuncunun peşine düşüyor.

Ben Simmons yüksek ihtimal 2016 NBA Draft’ında ilk 2 sıradan seçilecek. Simmons Nike’la anlaşmak üzereydi. Haberlere göre 100 milyonluk bir sözleşme imzalayacaktı. Ama yeni gelen haberlere göre Simmons, Adidas’la sözleşme imzalayacak.

Simmons LSU’daki freshman(ilk) yılı boyunca Nike Lebron 13’leri giydi. Daha sonrasında Simmons, LeBron James’i de temsil eden Klutch Sports ve Rich Paul’la anlaştı. Bu açıdan Nike bağlantısı çok güçlüydü. Ama Simmons, şok edici bir dönüş yaptı. STACK, bu imzalamalarla yakından ilgili olan bir kaynaktan Simmons’ın Adidas’la sözleşme imzalayacağını öğrendi. Yeni fotoğraflar Simmons’ın Yeezy Boost 350 ve Adidas Boost giydiğini gösteriyor. Bu fotoğraflar da bu söylentiyi biraz daha ateşliyor.

Bu Adidas’ın belki de Nike’a karşı yaptığı en büyük sözleşmelerden biri olacak. Simmons, Rose, Harden ve Lillard’ın yanında Adidas’ın en büyük müşterilerinden biri olacak.

Kaynak: Brandon Richard/ USA Today Sports

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir