NBA Günlükleri

Warriors vs Thunder serisi üzerine

Serinin ikinci maçı da ilk maç gibi yüksek tempoda başladı. Dışarıdan Curry ve Thompson ile dış şutlar bulan GSW, Durant’in potaya gidişlerine engel olamasada Westbrook’u durdurunca skorde öne geçmesini bildi. Çeyrek sonunda gecenin en güzel hareketlerinden birine imza atan MVP , attığı muhteşem turnike ile skoru 27-20 ye getirdi.

2. çeyrek ise Splash Brothersı durduran OKC rakibinin potaya gidişine çözüm bulamasada Durant ve İbaka’nın üçlükleriyle farkı eritti ve son iki dakikaya 47-46 önde girdi.Tam bu anda sahneye tekrar Splash brothers çıktı ve 13-2 lik seriyle hem çeyreğin hem de maçın sonunu getirdi.

3. çeyreğe de yakaladığı ivme ile hızlı başlayan Chef ve arkadaşları Oklahoma’nın bir daha geri dönmesine izin vermeyerek hem çeyreği hem de maçı kazanmasını bildi.

Maç özelinde bakarsak Golden State ilk maçtaki hatalarından ders çıkarıp ribaund ve top kayıplarındaki sorunları çözerek bu maçta zorlanmadan kazanmasını bildiler. Steve Kerr bu maçta beklenmedik bir hamleyle Varejao kozunu sahaya sürdü ve onun ribaundlarda verdiği katkıyla bu sorunu çözdü savunmada ise Oklahoma’nın bire bir oynamasına izin vererek onları hataya zorladı. Westbrook ve Durant ikilisi toplamda (3+8) 11 top kaybı yaptılar üstelik sadece üç çeyrekte bu hatayı yaptılar.

Oklahoma cephesinde ise bu maça adeta zaten avantaj bizde yensek de olur yenmesek de olur mantığıyla çıkmışlar. Maçın başından sonuna kadar istediklerini sadece 3-4 dakika sahaya yansıtabildiler. Adams’ın fiziksel olarak çok yıpranması onları zorluyor üstüne bir de Westbrook’un varlık gösterememesi adeta onların fişini çekti.

Genel seri için bakarsak son şampiyon bence hala avantajlı Splash Bros’un ritim bulması benchten gelen İggy , Ezeli gibi oyuncuların da katkısıyla Golden State durdurulması çok güç bir takım oluyor. Dosta güven veren ,düşmana korku salan bir oyun oynuyorlar. Arkalarında da Steve Kerr ve Luke Walton gibi iki tecrübeli isim olunca favori olmaları kaçınılmaz.

Oklahoma evine dönüyor SAS’ı elemenin verdiği özgüvenle rakibinden bir maç çalan OKC ikinci maç ise çok yetersiz kaldı. Billy Donovan’ın ne kurguladığı çok önemli. İbaka’nın dış şut tehlikesini kullanarak Adams’ı içerde bırakıyor böylece ribaundlarda üstünlük kuruyorlardı ancak son maç Adams’ın çok yıpranması ve İbaka’nın gerekeni verememesi onları zorladı. Westbrook’un oyuncu profili olarak bakıldığında çok yetenekli bir süperstar gibi gözükse bile hep bir soru işareti bırakıyor her an saçmalama potansiyeline sahip bu yüzden o ne kadar bilinçli oynarsa takım o zaman durdurulamaz oluyor. Durant hep Durant onu durduramazsınız en fazla yavaşlatabilirsiniz.

Seri Tahminim 4-2 GSW kazanır.

Yazar: Bilal Tuğ

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir