NBA Günlükleri

Whiteside 7. maçta da yok!

Playofflarda hala devam eden tek seri olan Miami Heat – Toronto Raptors mücadelesine her şeyden çok sakatlıklar damga vurdu. İlk olarak serinin üçüncü maçında önce Hassan Whiteside dizinden, daha sonra ise Jonas Valanciunas ayak bileğinden sakatlanmış ve maçı yarıda bırakmışlardı. Devam eden seride daha sonra ise Loul Deng ve DeMarre Carroll maçı tamamlayamamıştı.

Her ne kadar Carroll ve Deng serinin 6. maçında sahada olsa da; Valanciunas ve Whiteside 3. maçtan sonra sahaya çıkamamıştı. Bu gelişmelerin ışığında Heat koçu Erik Spoelstra kalan uzunlar Stoudemire ve Haslem’dan yeteri kadar katkı alamayınca ilginç bir şekilde 5 kısalı sisteme dönmüş; çaylak Justise Winslow pivot pozisyonunda Biyombo’yu savunmuştu.

Bugün gelen haberlerle beraber yedinci maçta da benzer bir sistemi görecekmişiz gibi görünüyor. Önceden Valanciunas’ın seriyi kapattığı kesinleşmişken, bugün itibariyle Hassan Whiteside’ın da 7. maçta oynama ihtimalinin olmadığı kesinleşti.

Serinin 6. maçından sonra gazetecilere konuşan Whiteside:” Ne zaman döneceğim ile ilgili kesin bir zaman veremem ama her geçen gün daha iyi hissediyorum.” şeklinde konuştu.

Hassan serinin son maçı için takımla beraber Toronto’ya gidecek. Olası bir konferans finali için ise sakatlık durumu hala belirsiz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir