NBA Günlükleri

76ers’de önce giden Jahlil Okafor

Kyle Neubeck’in haberine göre geçen hafta 76ers’in pivotlarına nasıl yol çizeceği haberlerinin ayrıntıları ortaya çıktı. Bilindiği üzere ABD Milli takımına seçilen Jahlil Okafor, diz sakatlığı sonrası sağlığının iyi durumda olduğu kesinleşmiş oldu.

Philadelphia 76ers,  Okafor’un yeteneği sayesinde takas piyasasında güç bir el olmak istiyor. The Inquirer’den Keith Pompey’e göre; “Onlar Nerlens Noel yerine Jahlil Okafor’u takaslamaya daha meyilller. Sixers’ın Noel’i de takaslama planı var ancak en öncelik Okafor. Kaynaklar yönetimin önce takas için Okafor’u tercih edeceğini söylüyor. 76ers karşılığında en optimal ve eşit değeri almak istiyor fakat bunu yapmak zor olacak çünkü tüm takımlar biliyor ki 76ers onları elden çıkarmak istiyor.”

Bildiğiniz üzere son haftalarda sürpriz bir şekilde Hawks ve 76ers arasında Teague-Noel görüşmeleri kamuoyuna sızdırılmıştı. Okafor’un takas pazarındaki değeri, bir çaylak olarak umut veren performansı ile lige giriş düzeyinden bu yana yükseldi. Fakat onun ismi daha henüz herhangi bir gerçek takas görüşmelerinde görüldü.

Pompey’in sözlerine dönecek olursak, takas yakın olabilir. Sixers her tarafa duyargalarını koyarak umutla Jahlil Okafor’a karşılık iyi bir değer bulmaya çalışıyor. Bu noktada ufukta onların merkezlerini ilgilendiren kaçınılmaz hamleler görünüyor.

 

Çağan Kesmen

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir