NBA Günlükleri

A Milli Takım kadrosundan 5 kişi çıkartıldı

Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri öncesi İtalya’da kampa giren Türkiye A Milli Takımında 20 kişilik kadrodan 5 oyuncu çıkartıldı ve kadro 15 kişiye düştü.

İlk etapta 20 kişiden oluşan kadrodan Metecan Birsen,Metin Türen,Mehmet Yağmur ve Tolga Geçim’in kadrodan koç kararıyla çıkartıldığı Göksenin Köksal’ın ise sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkartıldığı açıklandı.

A Milli Erkek Basketbol Takım Genel Menajeri Haluk Yıldırım, oyunculara teşekkürlerini ileterek konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Bilindiği gibi kamp çalışmalarımız yirmi oyuncu ile başlamıştı. Teknik kadromuz ile yaptığımız toplantı sonucu bugün itibariyle Metecan Birsen, Mehmet Yağmur, Metin Türen ve Tolga Geçim’in çıkartılması ile kadromuz on altı kişiye indi. Bu oyunculardan Tolga Geçim’i Ümit Milli Takımımıza gönderdik. Ben, kadrodan çıkan bu dört oyuncumuza da ortaya koydukları performans, gösterdikleri özveri ve çalışmalardaki üstün gayretleri için teşekkür ediyorum.”

Göksenin Köksal’ın sakatlığı ile ilgili yapılan açıklamada ise Milli Takım doktoru Tahsin Beyzadeoğlu ise şunları söyledi: “Göksenin Köksal’ın sol ayağında akşam antrenmanında oluşan ani ağrı sonrası yaptığımız muayene ve çekilen MR neticesinde, Plantar Fasya Rüptürü (ayak altında topuğa yapışan yumuşak dokuda yırtık) olduğunu gördük. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen bu yaralanmanın, fizyoterapi ile 6 hafta içinde iyileşeceğini umuyoruz.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir