NBA Günlükleri

Adam Silver: “NBA hiçbir zaman daha iyi olmadı.”

NBA başkanı Adam Silver şuan NBA’in bulunduğu noktanın muhteşem olduğunu düşünüyor. Devreye girecek TV sözleşmesi, yükselen salary cap ve oyuncularla yapılacak olan CBA adındaki sözleşme ile ligin çok iyi noktalara geleceğine inanıyor.

Adam Silver: “Oyun açısından lig hiçbir zaman daha iyi olmamıştı. Şu zamanlarda NBA taraftarı olmak çok güzel bir şey. Oyun yeniden keşfediliyor gibi. Nasıl ifade ederim bilmiyorum. Takımlar basketbolu oyunun oynanma şeklini değiştiriyor. Farklı pozisyonlarda oynayabilen süperstar oyuncular var. Bir sezonda atılan üçlük sayısını 300’leden 402’ye çeken Stephen Curry gibi oyuncular var.”

Adam Silver oyuncularla yapılacak anlaşmayla alakalı da konuştu. Şunları söyledi: “Oyuncular Birliği’ye görüşmelerde bulunuyoruz. Hepinizin de bildiği gibi Oyuncular Birliği ve biz bu sözleşmeyi kabul ettik. Lig için iyimserim. Bence hala iki tarafın da bu sözleşmede tartışabileceği, değiştirebileceği boktalar var. Bizim için önemli olan oyuncuların hem maddi hem manevi olarak rahat olabilmesi ve takımların eşit olmasını sağlamak.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir