NBA Günlükleri

Antetokounmpo, Cedi hakkında konuştu.

Minnesota Timberwolves’in 2015 Draftında 31.sıra hakkını kullanan Cleveland Cavaliers, milli basketbolcumuz Cedi Osman’ı seçmişti.

Cedi Osman, Anadolu Efes’te 20 dakikada 7.9 sayı ve 3.1 ribaund ortalamaları tutturmuştu. Üç sayının gerisindeki performansı ve şut mekanikleri bakımından biraz cılız olarak değerlendirilen Cedi’nin Gordon Hayward kalibresinde bir oyun kurucu olabileceği söyleniyor. Fakat Cedi 2017 için NBA’i tercih etmeyecek. 1 sene daha Avrupa’da kalacak.

Bucks forveti Giannis Antetokounmpo ile Cedi Osman geçtiğimiz günlerde Türkiye-Yunanistan dostluk maçında karşı karşıya geldi. Verdiği röportajda Cedi’nin NBA’deki geleceği hakkında Eurohoops’a konuştu.

“Harika bir oyuncu. Onu çok beğeniyorum. Günün birinde daha da iyi olacak ve onu NBA’de göreceğiz. Belki de çok yakında. Onu Avrupa’dayken değerlendirecek olursam… Aman Tanrım. Cedi Osman, Avrupa için öldürücü bir oyuncu olacak. Fakat defans yönünde ufak bir sıkıntı var. Bunu da çok çalışarak ilerleyen zamanlarda halledecektir.”

NBA’de Avrupalı oyunculara karşı ön yargı her zaman vardır. Fakat Giannis ve Porzingis gibi genç olsa bile önemli derecede katkı yapan Avrupa tabanlı oyuncular da gün yüzüne çıkmaya başladı. Cedi’nin de bu isimlerden biri olmaması için hiçbir neden yok.  Cleveland Cavaliers Cedi Osman’ın haklarını elinde bulunduruyor. Cleveland taraftarları ilk başlarda boş bir pick olarak düşünse de Antetokounmpo’nun açıklamalarından sonra Cedi konusunda heyecan duymaya başladılar.

NBA Gunlukleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir