NBA Günlükleri

D’Angelo Russell: Kendimi kanıtlamam gerektiğini hissediyorum

Geçtiğimiz yaz Los Angeles Lakers tarafından 2. sırada draft edilen ve bu yıl inişli çıkışlı bir sezon geçiren genç oyun kurucu D’Angelo Russell, şu günlerde NBA’in Çin’de düzenlenen bir basketbol organizasyonunda görev alıyor.

LA Times’dan Broderick Turner’a bazı açıklamalarda bulunan Russell, orada her  gün antrenman yaptığını ve önümüzdeki sezon bazı şeyleri kanıtlamak istediğini belirtti:

Burada her gün antrenman yapıyorum. Eğer bunu yapamayacak olsaydım bu geziye katılmayacağımı belirtmiştim. Kanıtlamam gereken şeyler olduğunu hissediyorum. Bu bir kendini adama meselesi. Önümüzdeki sezon oyunumun gerekenleri göstermesini sağlayacağım.

Bu sezonu 17 galibiyetle noktalayan Lakers’ta zaman zaman koçuyla problemler de yaşayan ve ilk sezonunu beklendiği kadar yüksek performansla geçiremeyen Russell, sezon sonlarına doğru da Nick Young ile yaşadığı video skandalından dolayı çok sayıda eleştiri almıştı.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Russell için bu sezondan iyi notlar da bulunmakta. All-Star arasından sonraki ilk 8 maçın 7’sinde 20+ sayı ile oynayan ve bu maçlardan biri olan Brooklyn maçında ise 8 üçlük isabeti ile 39 sayı bulan genç oyuncu sezon sonunda da en iyi ikinci çaylak beşine de seçilmişti.

Genç oyun kurucunun bu kararlılıkla önümüzdeki sezon nasıl bir performans sergileyeceği ise merakla bekleniyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir