NBA Günlükleri

Dirk Nowitzki Geleceği ve Durant hakkında konuştu

Dallas Mavericks’in 37 yaşındaki Alman yıldızı henüz emekliliği düşünmüyor. 2014 yazında üçüncü yılı kendine ait opsiyonla üç yıllık sözleşme imzalamıştı. Bu yaz opsiyonunu kullanarak serbest kalacak ve Dallas ile kendisini 40’lı yaşlara götürecek yeni bir kontrat imzalayacak.

Efsane basketbolcu Mark Cuban ve Don Nelson (Mavericks’in sahibi ve genel menajeri) ile geleceği hakkında görüştü.

18 yıllık veteran, “Serbest kalıp iki veya üç yıllık kontrat imzalayabilirim. Nasıl gideceğine bağlı fakat şu an için plan bu” dedi.

 

Bu sezon serbest kalıcak alan NBA’in Süperstarı Kevın Durant hakkında da konuşan Dirk;

Nowitzki, rakibi Durant’in takım arkadaşı olacağını düşünmüyor. Salı günü Mavericks gençler kampını ziyaret eden Nowitzki, “Eğer geçen yaz DeAndre Jordan ile imzalasaydık daha çok şansımız olabilirdi” dedi.

Dallas’ın Durant’i getirebileceği sorusuna, “Bu zor işte. Bunun ne kadar gerçekçi olduğu konusunda emin değilim” diyerek cevap veriyor.

Nowitzki’nin bakış açısı sadece Mavericks’in konumundan ibaret değil. Durant’in Oklahoma’dan ayrılacağına dair ikna edici bir iddia yok.

Durant hakkında, “Kazanmak için oynamak istiyor” diyor DiNo. “OKC’de harika adamlardan oluşan bir grubu var. Her şeyi yapabiliyorlar. Gençler, yetenekliler, atletikler. Hemen yanında bir süperstara sahip. O neredeyse ona yükleniyorlar”

Kuşkusuz Kevin Durant’in yazı başladı. Nowitzki’nin yorumları, takımın onun peşinde olmasını duyunca bile şaşıran Golden State oyuncuları, Boston Celtics guardı Isaiah Thomas’ın onu kadroya katmak için açıkça konuşması, Oklahoma genel menajeri Sam Presti’nin nazlı olması ve Durant’in kısa süreli kontrat imzalamayacağını söylemesi. Diğer bazı serbest oyuncular da Durant’in kararını beklemek zorunda, her türlü Durant ligin manzarasını değiştirecek.

Nowitzki haklıysa, Durant’in geleceği hakkındaki sonsuz tartışma çabucak anlamsız hale gelebilir. Thunder’ın playoff’ta nasıl oynadığı görünüyor. Belki Durant Nowitzki’nin adımlarını takip edecek, kariyeri boyunca sadece bir takım için oynayacak

kaynak; cbs sport

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir