NBA Günlükleri

Furkan Korkmaz 1 yıl daha Avrupa’da

Philadelphia 76ers’ın şut konusunda besbelli bir sıkıntısı var, ve Türk guard Furkan Korkmaz bu sıkıntıyı giderecek gibi duruyor. Nihayet.
Furkan’ın yetenekleri ilgi çekici duruyor. Dış şutu iyi sayılır, yaratıcı bir saha görüşü ve smaç yarışması kazanmasına yetecek kadar da atletizmi var “Darth Vader kostümüyle bile”. Fakat Furkan, 81 kilo ve cılız bir iskelet yapısı var. Aynı zamanda Avrupanın büyükleriyle çok maç yapmışlığı da yok. NBA’e girmeye fiziksel olarak hazır olsaydı bile sözleşme durumu bunun önünde bir engel malesef.
CSN Philly’den Paul Hudrick’in yazdığına göre: “Furkan, oldukça yüksek olan sözleşme çıkış parası yüzünden Anadolu Efes’e geri dönecek gibi. Furkan’ın Efes’le olan sözleşmesinin çıkışı için 2 milyon dolar ödenmesi gerekiyor. Ancak NBA’in takımlara 650 bin dolarlık sınırlaması var. Paranın geri kalanını oyuncunun kendisi ödemesi gerekiyor.”
Bunu çok da kafaya takmalarına gerek yok. Korkmaz bir sezon daha kalabilir ve Philly hala, rekabet edecek sağlamlıktaki yollardan biraz uzak gibi görünüyor.

Bleacher Report
Onur Kart

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir