NBA Günlükleri

Hornacek de üçgen hücumu kullanacak

New York Knicks yönetimi playofflara kalamayarak hayal kırıklığı ile biten sezonun ardından geçen yılki koçları Derek Fisher ve Kurt Rambis’in yerine bugün, NBA’in eski yıldızlarından Jeff Hornacek ile sözleşme imzaladı.

Geçtiğimiz sezon Phoenix Suns’ın koçluğunu yapan Hornacek ile beklenildiği gibi imzalar atıldı fakat bugün basın toplantısında söyledikleri taraflı tarafsız herkes tarafından merak edilen unsurdu.

Genel Menajer efsane Phil Jackson ile basının karşısına çıkan Hornacek, Phil Jackson’ın ısrarla istediği de bilinen üçgen hücumu önümüzdeki sezon kullanacağını söyledi. Üçgen hücumla beraber Phoenix’te oynattığı hızlı hücumu da kullanmak istediğini belirtti.

Üçgen hücum hakkında konuşan koç: “Hücumumuzun bir parçası olacak. Bu yıllarca iş yapmış, şampiyonluklar kazandırmış bir sistem. Üçgen hücumla sahaya yerleşebilir ve Phoenix’de yaptığım gibi farklı hücumlar kurabiliriz.” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının son iki yılda New York’un en yavaş 5 takım arasında olmasını hatırlatmasının üzerine “Onları hızlandırmaya çalışacağız. Saha içindeki yerleşimin hızlı olabilmesi için bunu oyuncuların bir alışkanlığı haline getirmeliyiz. Zor bir değişim olmayacak.” diyerek sözlerini bitirdi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir