NBA Günlükleri

Jimmy Butler için savaş var

Yıldız olduktan sonra dikkat çeken ve bir çok takımın radarına girmeyi başaran Jimmy Butler için Wolves ve Celtics yarışıyor.

Tom Thibodeau eski oyuncusu için 5. sırayı gözden çıkardı

Minnesota Timberwolves yeni koç Thibodeau altında mesafe katetmek istiyor. Wiggins, Towns, LaVine ve 5. sıra draft hakkı ile harika bir oluşuma sahipler. Fakat ESPN, koç Tom’un 5. sıra hakkını eski oyuncusu Jimmy Butler için kullanacağını söylüyor.

Butler’ın Wolves’a gitmesi durumunda Minnesota iki inanılmaz savunmacıya sahip olmuş olacak. Wiggins ve Butler ikilisi hem atletik hem de savunmasıyla rakip için öneml tehdit oluşturacak.

Bulls büyük ihtimalle aldıklarını iade edeceği bir takas yapmayacak. Doğu ekibi 5. sırayı, gelecek draftlardan haklar ve muhtemelen etkili bir oyuncu istiyor. Bu isim Wiggins dışında olursa Wolves için yetersiz biri olacaktır. Zach LaVine yetenekli ve gelecek adına umutlandıran bir isim ancak Butler’ın seviyesinde bir oyuncu değil.

Boston’ın amacı yeni bir üçlü kurmak

Wolves’un 5. sıra hamlesine karşılık olarak Boston’ın 3. sıra hakkını kullandığı söyleniyor. Burada çıkan bir başka dedikodu ise Bulls’un önümüzdeki draftta 3 ila 5. sıra arasında seçilmesi beklenen Kris Dunn’ı kadrosunda görmek istemesi.

Boston’ın hedefi ise 2008’deki şampiyonluk kadrosunu kurmasına benzer olarak üst üste hamleler yaparak kemik kadroyu oluşturmak istiyor. Kevin Durant’i kadrosuna katabilme girişiminde bulunmak için bile Butler ve Al Horford’u almayı düşünüyorlar. Durant-Butler-Horford üçlüsü gerçekleşirse genel menajer Danny Ainge’in ustalığı da gün yüzüne çıkmış olacak.

Tüm bunlar olmasa bile Butler takım çok şey kazandıracak. Jae Crowder’ı kısa rotasyonunda 4 numaraya çekerek Butler’ı kısa forvete yerleştirebilirler. Ya da Butler asıl mevkiisi şutör pozisyonda oynarsa Avery Bradley takaslanır veya 6. adam olarak görev yapar. Tüm bunlar Celtics’e bir yıldız verecek, en çok ihtiyaç duydukları şey.

https://twitter.com/GokhanBn?lang=tr

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir