NBA Günlükleri

Lebron: Curry ligimizin MVP’si

Geçen bir yılki NBA Finallerinden sonra tekrar finallerde rakip olan    Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors geçen yıl olduğu gibi bu yılda basın ve Tüm gözler Lebron – Curry rekabetine çevrilmiş durumda

Lebron James’e gazeteciler tarafından sürekli Stephen Curry’nin MVP olduğu hatırlatılırken sık sık da bu konu hakkında düşünceleri soruluyor. İlk defa bu konu hakkında Mayıs ayının başında bir açıklama yapan Lebron James, basitçe onun bunu hak ettiğini söyledi.

Bu konu hakkında yine gelen bir soruya cevap veren Lebron James bu sefer daha detaylı konuştu. Lebron James, “Stephen Curry kesinlikle bu sezon bizim ligimizin en değerli oyuncusuydu. O harika bir basketbolcu. Bu ligde yaptıkları inanılmaz” dedi.

Lebron James ayrıca ‘değerli’ kelimesinin çok sübjektif olduğuna da değindi. Lebron,“Konu olarak ‘değerli’den bahsediyorsak, o zaman farklı sonuçlar alabiliriz. Bu tabii ki de Stephen’dan hiçbir şey götürmez, o kesinlikle bu ödülü hak etti. Ama yıl yıl bir değerlendirme yaptığınızda, yılın en ‘değerli’siyle yılın ‘en iyi’si arasında farklı sonuçlar ortaya çıkabilir” ifadelerini kullandı.

Finaller başlamadan önce de  Stephen Curry bir açıklamada bulunurken Lebron James’in birebir rakibi olmadığını söyleyerek, “Ben, NBA’in yeni yüzü olmak için veya Lebron James’in tahtını almak için oynamıyorum. Ben sadece yüzük kazanmak istiyorum ve bunun için çabalıyorum” sözlerini sarf etti.

Dün gece oynanan Finallerin ilk maçında Cleveland’ı  Oracle Arena’da  104-89 yenen GSW seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir