NBA Günlükleri

LeBron’dan takıma hediyeler

NBA finalleri, geçtiğimiz sezonun rövanşı olarak görülen Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers mücadelesine sahne olurken; Cavs hala istediğini elde edebilmiş durumda değil. Geçtiğimiz sezon takımın iki yıldız oyuncusu Kyrie Irving ve Kevin Love’ın sakatlanması sonucu LeBron’un tek başına direndiği bir final izlemiştik. Bu sezon ise geçtiğimiz sezona göre daha sağlıklı ve çok daha formda gelen Cavaliers takımı ilk maçta deplasmanda istediğini alamamıştı. Her şeyden önemlisi Curry ve Thompson’ın kötü olduğu bir gecede rakibini cezalandıramamış, Warriors benchinin etkili oyunu ile 1-0 geriye düşmüştü.

2. maçta ise tamamen yeni bir senaryo olacak; her şey baştan başlayacaktı. Takımın süperstarı ve aynı zamanda takımın en deneyimli oyuncusu olan LeBron James bunun bilincinde olacak ki; 2.maç öncesi bütün takımı hediye alarak onları motive etmeye çalışmış.

USA Today’in haberine göre LeBron takım arkadaşlarına altın kaplamalı Dr. Dre’nin özel serisinden olan Beats marka kulaklıklar hediye etmiş. Daha önemlisi ise her hediyeye arkadaşlarına ilham verici, motive edici yazıların yazdığı birer kağıt iliştirmesi. Her bir kağıtta: “Bunu hayal ettiniz, bunun için çalıştınız. Şimdi bizim zamanımız.” yazan notlarla takımını Oracle Arena’daki 2.maça hazırlamaya çalışan James; bu örnek ve zarif hareketinin karşılığını ise alamadı. Süper yıldız, 33 sayı farkla yenilerek seride 2-0 geriye düşmelerini engelleyemedi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir