NBA Günlükleri

NBA’de yıldızlar serbest kaldı!

NBA’de yaz transfer sezonunun yavaş yavaş başlamasıyla birlikte transfer pazarı hareketlenmeye başladı. İlk olarak Dirk Nowitzki’nin Dallas Mavericks ile olan sözleşmesinin bitimiyle serbest kalmasının ardından geçtiğimiz saatlerde Dwight Howard da 23.2 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kullanmayarak Houston Rockets ile yollarını ayırdı.

Geçtiğimiz günlerde Warriors ile adı anılan ve bugün de serbest kalmasıyla akıllarda “Acaba gidecek mi?” sorularının çıkmasına sebebiyet veren Dirk Nowitzki ise yaptığı açıklamada Mavs taraftarının yüreğine su serpti. Nowitzki “Dallas’dan ayrılmamın tek yolu ilk 5’teki tüm oyuncuların çaylaklardan oluşması. Hiçbir şey olmadı, kulübümle yeniden anlaşıp Mavs olacağım.” ifadelerini kullanarak Dallas Mavericks’ten ayrılmak gibi bir niyetinin olmadığının sinyallerini verdi.

Dwight Howard’ın durumu ise biraz daha farklı. Opsiyonunu kullanarak serbest kalan oyuncu NBA’de maximum kontrat arıyor. Houston Rockets’la bir bağının olmaması ve başarısız sezonlar geçirmesi nedeniyle de ayrılığına kesin gözle bakılıyor. Her ne kadar Houston yönetimi kalmasını istediklerini açıklasa da Howard’ın yeni sezonda başka bir takımda forma giyme ihtimalinin Nowitzki’ye oranla daha yüksek olduğu aşikar.

Taylan Kılıç on FacebookTaylan Kılıç on InstagramTaylan Kılıç on Twitter
Taylan Kılıç
Hayali muhabirlik olan, şimdilerde ise çok sevdiği basketbol adına naçizane yazılar yazan biri.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir