NBA Günlükleri

Noah, Minnesota’nın kıskacında

2015-2016 sezonunun bitmesine sayılı günler kala artık yavaş yavaş gözler serbest oyuncu piyasasına çevrilmiş durumda. Önümüzdeki sezona iddialı girmek isteyen takımların kadrolarındaki eksik parçaları tamamlamak için şimdiden çalışmalarına başlamış durumda.

Piyasanın en merak edilen isimlerinden biride hiç kuşkusuz Joakim Noah. Sakatlanmadan önce Chicago Bulls takımının en önemli parçalarından biri olan Fransız yıldızın, eski günlerine döneceğine inanan birçok takım tarafından istenildiği konuşuluyor. Bu takımlardan en önemli aday ise eski koçu Tom Thibodeau’nun çalıştırdığı Minnesota Timberwolves. En önemli özelliği yaptırdığı sıkı savunma olarak bilinen Thibodeau’nun Chicago günlerinde savunmanın bel kemiği ve ateşleyici gücü olan Noah’ı istediği konuşuluyor.

Timberwolves’un uzun rotasyonunda şimdiden yılın çaylağı Karl Antony Towns, Gorgui Dieng, Avrupa’dan NBA’e geldikten sonra zamanla oyuna alışan Nemanja Bjelica ve takımın efsane ismi Kevin Garnett bulunuyor. Takımın sakatlanmadan önce ilk 5’inde yer alan Nikola Pekovic de bu isimlere bu sezon eklenecek. Her ne kadar Pekovic’in Thibodeau’nun savunma sistemine uygun olmasa ve büyük ihtimalle yönetimin oyuncuyu gözden çıkarmış olsa da, geriye kalan Towns-Dieng-Bjelica-Garnett dörtlüsünün yanında Noah’ın ne kadar süre alacağı belirsiz.

Noah’ın olası bir küçük çaplı rol teklifine nasıl bakacağı ise bilinmiyor. 2 kez Allstar olmuş yıldızın bir zamanlar MVP için adının geçtiği günlerin çok uzağındayız. Bu sezon kenardan gelerek sadece 29 maça çıkan Noah, %40’dan daha düşük iç saha isabetiyle kariyerinin en düşük rakamını yakalayarak sadece 4.3 sayı ortalaması tutturabildi. Bir ihtimal olarak Garnett’in artık saha içinden çok saha kenarında akıl hocası olarak görev alarak onun geçtiğimiz sezon aldığı kısıtlı sürenin Noah’a verilebileceği gündemde.

Geçtiğimiz günlerde takım arkadaşlarına veda eden Noah’ın yeni adresinin neresi olacağını yakında netlik kazanacaktır.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir