NBA Günlükleri

Nowitzki kararını vermedi

Dallas Mavericks’in forveti Dirk Nowitzki geçtiğimiz günlerde “Ben&Skin” adlı programa katıldı. Sözleşmesi konusunda Dirk’e sorular yöneltildi. Nowitzki, sözleşmesinin son senesindeki oyuncu opsiyonunu kullanıp kullanmayacağı konusunda tam olarak kesin karar vermediğini söyledi. Genel menajer Donnie Nelson ile konuştuğunu söyleyen Nowi, takımın sahibi Mark Cuban ile de yakın bir tarihte görüşeceğini iletti. Haziranın son haftasında ise kesin kararın açıklanacağını medyaya duyurdu.

Nowitzki : “Sadece en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Aynı kontrat ile seneye devam etmek mi yoksa opsiyonumu kullanıp serbest kalmak mı? Takım için en iyi olan hangisi? Nelson ve Cuban ile bu konu üstünde en iyisini bulmak için uğraşıyoruz. %100 kararımı vermedim. Her şeyin her noktasını gözlemliyorum ve en iyisi için karar vermeyi bekliyorum.”   şeklindeki açıklamalarıyla sözlerini bitirdi.

Dallas’ın efsaneleri arasına giren Nowitzki, 2016 sezonunda Dallas’tan $8,333,334 kazandı. Opsiyonunu kendi isteğiyle bir sene daha uzatırsa 2017 sezonu içerisinde $8,692,184 kazanacak.  37 yaşındaki yaşayan efsane, 1998 yılından beri formasını giydiği Dallas Mavericks ile 2011 yılında NBA şampiyonluğunu ve Finallerin MVP’si ödülünü kazanmıştı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir