NBA Günlükleri

‘Ölüm Dizilişi’ Steve Kerr’in aklına bile gelmemişti

Golden State koçu Steve Kerr 2014 yılında takımın başına geçtiğinde Draymond Green’i pivota çekeceği ve bu dizilişi ciddi ölçüde kullanacağı aklının ucundan bile geçmiyordu.

“Çünkü Draymond’ın bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum” diyor Kerr. “Ben bu işe getirildiğimde David Lee’nin başlayacağını hayal etmiştim. Aksini düşünmem için hiç bir sebep yoktu. Draymond Green’in büyük bir rakip olacağını biliyordum. Fakat Dray’in pivotları savunabileceğini asla düşünemedim ve her şey David Lee’nin ilk 20 maçı kaçırmasıyla netleşti”

“Biz maç kayıtları izlerken Draymond’ın rastgele bir uzun savunduğuna rastladık. Bu çocuk devleri savunabiliyor ve hem gücü hem de aklıyla her ribaund için orada.”

“İşte bu sadece bir gelişim göstergesi. Sezonun ilk çeyreğinde Lee’nin sakatlığı bizim için bir nimete dönüşmüştü. Çünkü her şey bu süre boyunca belli oldu”

Ama Warriors’ın kısalması durumunda yani Harrison Barnes’ın uzun forvete ve Draymond Green’in pivota geçtiği ‘Ölüm Dizilişi’ formulü Andre Iguodala, Klay Thompson ve biraz Shaun Livingston ile hala gayet uzun bir 5 konumunda gibi. Ama işin önemli kısmı kesinlikle işleyişi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir