NBA Günlükleri

ÖZEL RÖPORTAJ | David Blatt: “NBA’den ‘başantrenörlük’ teklifi alamadım.”

Darüşşafaka Doğuş’un dünyaca ünlü yeni koçu David Blatt, bugün saat 14:00’te Volkswagen Arena’da düzenlenen basın toplantısının ardından sitemize özel açıklamalarda bulundu.

NBA’den New York Knikcs, Sacremento Kings ve Houston Rockets gibi köklü takımlarla görüşmeler yapan ancak anlaşamayan David Blatt’e neden anlaşamadıklarını ve hangi sebepten dolayı Avrupa’ya dönme kararını aldığını sorduk.

Sözlerine “Aslında anlaşamamazlık söz konusu değildi.” diyerek başlayan Blatt “Teklifler geldiği doğru fakat hiçbir NBA takımından bana başantrenörlük teklifi gelmedi. Teklif getiren kulüplerin hepsi beni “yardımcı antrenör” olarak takımlarına katmak istedi. Çoğuyla anlaşmak üzeredeydik ama bu yüzden olmadı. Ben kariyerime yüksek düzeyde bir organizasyonda tabii ki baş antrenör olarak devam etmek istiyordum. Avrupa’ya dönmek benim için zor bir karar değil. Avrupa’yı bilen ve seven biriyim. Bu sebeptendir ki, planlarını ve projelerini beğendiğim Darüşşafaka Doğuş’tayım.” ifadeleriyle NBA’de neden kalmadığı konusunun aslını sitemiz aracılığıyla da siz değerli okuyucularımıza açıklamış oldu.

Mevcut kadro durumuyla yapabileceklerinden ve Cleveland Cavaliers hakkındaki soruları ise cevaplamaktan kaçınan İsrailli koç, “Cleveland halkı ve Cavaliers’daki arkadaşlarım adına çok mutluyum ama bazı şeyler yaşandı ve bitti. Artık geriye bakmak istemiyorum.” sözleriyle Cleveland cephesine hala kırgınlıklarının olduğunun sinyalini verirken kadro planlamalarıyla ile ilgili sorulara  “Lütfen bana biraz zaman verin. Tam takımımı bir oluşturayım ve çalışmalara başlayalım. O zaman bu soruyu rahatça cevaplayabilirim.” diyerek zamana ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Röportaj: Taylan KILIÇ

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir