NBA Günlükleri

Porzingis: “İlk hedefim New York Knicks’le şampiyonluk yaşamak”

Bu sezon takımını play-off lara sokmaya başaramayan genç yıldız önümüzdeki sezon için: ” Şampiyonluk. Aklımızda olan tek şey bu ama adım adım gitmeliyiz. Bir günde şampiyonluğu kazanmayacağız. İnşa etmeye başlamalıyız, ilk önce play-off lara kalmalıyız. Şu anda ilk hedefimiz bu. Play-off lara girmek ve daha sonra maç maç, gün gün gitmek. Başarmak istediğimiz şey kolay değil ama biz, taraftarlarımız ve organizasyon geleceğe bakabilecek bir şey sahibiz. Bence gelişiyoruz ve bir gün şampiyon olmak istiyoruz, hepsi bu.”

New York’ta oynamanın onun için hayal olduğunu ve bu hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen Porzingis:“ Buna inanmazdım! Ve özellikle New York’ta çünkü gerçekten New York adına oynamak istiyordum, bu benim hayalimdi. Draft seramonisinde New York Knicks tarafından seçilirken ismimi duymak… Bu benim için rüyanın gerçek olması demekti. Bunu daha önce asla hayal edemezdim, 10 yaşındayken NBA’de olacağımı ve sevdiğim takım için oynayacağımı düşünemezdim”.

Organizasyon’a adını veren ev sahipleri Giannis ve Thanasis Antetokounmpo hakkında da konuşan genç çaylak: “Giannis’in basketbol sahalarında yaptığı şeyler inanılmaz. O uzun adımlar, euro adımları, bu tip hareketleri kimsenin yapacağını düşünmezdim ama o yapıyor. Boyu ve atletizmiyle birlikte durdurulamaz bir halde. Her yıl daha da iyi oluyor ve bu korkutucu.” sözlerini söyledi.

Knicks’ten eski takım arkadaşı Thanasis içinse şunları söyledi: “Bence NBA’de yer edinebilir. Thanasis’in NBA’de yer edinmesini sağlayacak şeyin çalışma etiği olduğunu düşünüyorum. O inanılmaz çalışkan biri. Çalışmayı bırakmıyor. Ve bu sayede bir sonraki aşamaya geçip orada kalıcı olacak”.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir