NBA Günlükleri

Richard Jefferson’dan Klay Thompson’a eleştiri!

2 haftadır Golden State Warriors ile Cleveland Cavaliers NBA finallerinde … ve manşetlerde savaşıyor. Şaşırtıcı şekilde normalde ağzı kapalı olan Klay Thompson bunların çoğunun ortasında. Üçüncü maçtan sonra Timofey Mozgov’un kendisine perde yapmasını ‘kötü göründü’ olarak yorumladı, fakat sonra bu sözünü geri aldı. Sonra pazar günü Thompson, Draymond Green’in LeBron ile yaptığı tahrik edici konuşmayı betimledi. “NBA adamların ligi” dedi ve “Sanırım James’in duyguları incinmiş” diyerek ekledi.

Bu açıklamayı duyunca LeBron gülerek karşılık verdi ve sonrasında görmezden geldi fakat diğerleri bunu yapamadı. Özellikle Cavs yöneticileri NBA’i adamların ligi ilan eden Klay Thompson’ın Timofey Mozgov’un perdesine nasıl sızladığını merak ediyor. Richard Jefferson ise 5. maçın ardından Klay’e seslendi.

“Bu adamların oyunuysa illegal perde konusunda çeneni kapat” dedi Jefferson. “Ya da LeBron hakkında hiçbir şey söyleme. Klay, benim küçük kardeşim gibi. Fakat biz kendimizle çelişemeyiz”

Bu Jefferson’dan gelen küçük bir azarlama. Jefferson Klay’i küçük kardeşine benzetiyor, iki takım arasındaki bu rekabet ortaya bu tür şeyler çıkarıyor:

1) Playofflarda Cleveland olabildiğince basına enerji sarfetmemeyi ve hikayelere odaklanmamaya çalışıyor, neler olduğunun farkındalar. Onlar ilgilenmese bile iki maç sonra devre dışı bırakılmaya çalıştıklarını biliyorlar. Aynı şekilde tüm bu pusular ve diğer şeyler.

2) Draymond Green ceza aldıktan sonra Cleveland soyunma odasından bazı isimler, Speights ve Thompson’dan LBJ hakkında gelen bazı yorumlardan sonra iyi niyetini koruyamadı. LeBron ise Klay Thompson’a yanıt vermektense sessiz kalmayı tercih ettiğini söyledi. Speights ve yorumlarını da ciddiye almadığını belirtti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir