NBA Günlükleri

Ronny Turiaf ile röportaj

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş.’nin ortak organize ettiği Mobilspor hizmetinde NBA yıldızı Ronny Turiaf öğrencilerle bir araya geldi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona  NBA oyuncularından Ronny Turiaf ile sanatçılar Ceza, Aydın Kurtoğlu ve Betül Demir katıldı.

Spor kültürünün yaygınlaşması adına, Yeşilay’ın da destek verdiği projeye toplamda 285 okuldan bin çocuk katılırken, yetenek yarışmasının finallerinde ise 32 çocuk yarıştı. Yarışmada all-star maçı ve smaç yarışması gösterileri de gerçekleştirildi. NBA Günlükleri ekibi olarak bizlerde organizasyonda yerimizi aldık. Siz takipçilerimiz için Ronny Turiaf ile mini bir röportaj da gerçekleştirdik.

Fotoğraf Kolajlayıcı_ZdJOhu

Yusuf- Son sezonlarda sakatlıklarla boğuştun, NBA geleceğin için neler söyleyebilirsin ?

Turiaf- Geleceğin bana ne getireceğini bilmiyorum, kendimi sağlıklı hissediyorum NBA’de oynamış bir oyuncunun da vücudunu hazır tutması gerek ben de öyleyim, gelecek sezon ne getirecek hep beraber görelim.

Yusuf- Avrupa basketbolu ve Türkiye ligi ile yakından ilgileniyor musun ?

Turiaf- Söylemem gerekirse Türkiye Ligini özellikle izlemiyorum ama Türkiyede Washington Wizards’ta birlikte oynadığım bir arkadaşım olan Jan Vesely var. Onun ne yaptıklarını izliyorum özellikle Euroleague maçlarını izliyorum sakatlığı üzücüydü ama harika bir sezon geçirdi. Onun Fenerbahçe’de çok fazla eğlendiğini görebiliyorum. Arkadaşlarımdan birisinin başarılı olmasını görmek güzel bir şey. Avrupa Basketbolunu bir bütün olarak dikkatle takip ediyorum. Birçok arkadaşım var. Nande De Colo CSKA Moskova için oynuyor. Elimden geldiğince arkadaşlarımın ne yaptıklarını takip etmeye çalışıyorum.

Yusuf – NBA ile Avrupa Basketbolu arasındaki en önemli farklar nelerdir ?

Turiaf- Bu soruyu her zaman duyuyorum, bence en büyük fark oyunun hızı. Boyalı alandaki 3 saniye kuralı, sahada oyuncular arasında daha fazla boşluk var. İki ligde de fizik önemli. İki lig arasında fark yaratan küçük farklar olabiliyor ama aslında ikisinde de günün sonunda basketbol oynamalı ve o topu çemberden sokmalısınız ve kim daha fazla top sokarsa maçı kazanır.

Yusuf- Kariyerini NBA’de mi Fransa Liginde mi bitireceksin ?

Turiaf- Bilmiyorum

Yusuf- Belki Türkiye’de ?

Turiaf- Belki burada, bilmiyorum. Bana göre hayat çok güzel ve belki de buraya gelip burada oynarım neden olmasın İstanbul’u seviyorum. Ama geleceğim takımın bana şöför tutması lazım çünkü trafik berbat ama bunu umursamazdım. Bana göre hayat eğlenmek ve mutlu olmakla ilgili ve eğer kariyerim beni harika bir koç ve harika taraftarlarla birlikte Avrupa’da basketbol oynamaya getirirse Avrupada da kariyerimi noktalayabilirim ya da NBA’de, bilmiyorum.

Ronny Turiaf’ın siz NBA takipçileri için de selamı var ;

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir