NBA Günlükleri

Silver ve Las Vegas’ın NBA’e katılma şansı

NBA Başkanı Adam Silver, NBA organizasyonu için Las Vegas kentinin ve pazarının uygunluğunu konuştu.

Geçtiğimiz gün bir radyo programında konuşan Silver, ligin herhangi bir genişleme yapmayı düşünmediğini, fakat Las Vegas’ın profesyonel spor takımlarını destekleyebilmesi konusunda olumlu görüşleri olduğunu belirtti.

Silver şu şekilde konuştu:

“Yakından takip içerisindeyim. Bu bizim son 10 yıldır yaz ligimizi oynadığımız bir pazar, o yüzden her temmuz oradayız. bence harika bir pazar. Şu anda genişleme modunda değiliz, bu yüzden şu anda düşündüğümüz bir durum yok. Ama Vegas’lıların spor takımlarını çok sevdiğini biliyoruz.”

“Las Vegas bir takımın geleneksel modeline pek yardımcı olmayan bir kent olabilir, çünkü sezonluk biletler alanlarla birlikte her gece 20,000 koltuk satılması gerekiyor. Ama diğer yandan, o şehirde oldukça yüksek bir turist popülasyonu var ve özellikle ligimiz için göz önünde bulundurduğumuz bir başka nokta ise Vegas’ın uluslararası turistlerin bulunduğu bir kent olması. Asya ve Avrupa’da, dünyanın da diğer bölgelerinde daha popülerleştikçe, o bölgeden bir sürü insan Vegas’a da seyahate gidebiliyor. Bu yüzden o bölgede ilgi çekebilir.”

David Stern, kentin kumar ile bağlantısından ötürü Las Vegas’ı hiçbir zaman bir NBA şehri olmadığını düşünmüştü.

https://twitter.com/GokhanBn

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir