NBA Günlükleri

Teodosic hâlâ NBA’de oynamak istiyor

CSKA Moskova’nın Sırp yıldızı Milos Teodosic, geçtiğimiz günlerde vice.com ile yaptığı röpörtajında hala NBA’de oynamayı arzuladığını belirtti. CSKA Moskova ile bu sezon temsilcimiz Fenerbahçe’yi yenerek ilk kez Euroleague’de şampiyonluk kazanan Teodosic, NBA’e katılma ihtimalinin tamamen ortadan kalkmadığını hala Amerika’da kariyerine devam etmeyi arzuladığını söyledi.

Sözlerine Avrupalı oyuncular için bir genelleme yaparak başlayan Milos sözlerine şu şekilde devam etti: “Avrupalı her oyuncu kabul etsin yada etmesin NBA’de oynamayı arzuluyor. Ben de kendimi orada denemek istiyorum. Ancak sadece eğer orada oynayacağımı bilirsem Avrupa’dan ayrılırım.”

Hangi takımda oynamak istersin sorusuna ise Spurs ve Jazz cevabını veren yıldız oyuncu nedenini ise şöyle açıklamış: “San Antonio Spurs oyun tarzı ile senelerdir Avrupa sistemine en yakın takım. Örnek olarak bir sürü ekstra pas yapıyorlar. Bunun yanında Utah Jazz’da var. Onların koçları Quin Snyder, 12-13 senesinde CSKA Moskova’da Ettore Messina’nın yardımcılığını yapıyordu. O harika bir insan ve Amerika’daki gelecek vaadeden hocaların başında geliyor. Ayrıca beni de iyi tanıyor. Bu yüzden oraya uygun olduğumu düşünüyorum.”

Geçtiğimiz senelerde adı birçok NBA takımıyla geçen Teodosic’in bu sene herhangi bir teklif alıp almadığı bilinmiyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir