NBA Günlükleri

Tony Wroten’in sakatliginin asil sebebi !

Basin’da gezen haberlere gore Tony Wroten bir kac senedir diz sakatliginda cekmesinin sebebi universite yillarinda gecirdigi ilk saakatlik. Sakatlandığı sıralarda Wroten’in ameliyat gördüğü Seattle Rehabilitasyon merkezine göre Tony Wroten’in ACL bölgesinden geçirdiği ameliyat onun ilk seferi değildi. Bu konuda Washington Üniversitesi yardımcısı Will Conroy bazı açıklamalarda bulundu.” Wroten üniversite yıllarının ortasında amerikan futbolu oynarken bu sakatlığın aynısını geçirip sezonu kapamıştı,Ona futbol oynamaması gerektiğini sölemiştim.”dedi.

Bilidingi üzere 2014-2015 sezonun sonlarına doğru Tony Wroten’in sağ dizindeki ağrılar daha önce geçirdiği ameliyat yüzünden nüksetmişti. Bunun ardından 76ers kulübünün sağlık ekibi aynı ameliyatı oyuncuya tekrardan yaptırmıştı. Conroy’a göre üniversite yılında yapılan ameliyat zamanında ve doğru bir şekilde uygulandı.

New York Knicks, Mart ayında serbest olan oyuncuyu, oynamıyacağını bilerek kadrosuna katmıştı. 8 Nisanda bazı açıklamalarda bulunan Knicks koçu Kürt Rambis, Tony Wroten hakkında “geleceğin yıldızlarından biri” demişti.

Phil Jackoson’a, Tony Wroten ile ilgili soru sorulduğunda “Onu takımın dışında olarak sayamam.” dedi ve kaynağı belirli olmayan bir NBA Haber şirketine göre New York Knicks, Tony Wroten’i gelecek sene için ilk 5’te başlatmak istediğini söledi.

Onun oyunu ve geleceği ile konuşan Will Conroy, ” O çok yetenekli bir oyuncu ve en iyi 20 oyuncudan biri,Knicks onu takıma katmakla çok iyi bir hamle yaptı. Onun patlayacılığını azda olsa Russel Westbrook’a benzetiyorum.Atletizm’i çok yüksek bir oyuncu ve potaya gitme konusunda çok iyi bu sene yaz liginde oynayarak kendine gelecektir.”

Tony Wroten’in takımdaki geleceği hakkında konuşan Phil Jackson,” O çok iyi ve uzun bir oyun kurucu ve bizim hedefimiz onu takıma iyi bir şekilde kazandırmak ve onu elimizden gelebilecek en iyi şekilde kullanmak.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir