NBA Günlükleri

Vesely,Udoh ve Bogdanovic Kalıyor mu? Fenerbahçe İç Transfer Dosyası

Ömer Onan maç öncesinde Udoh, Vesely ve Bogdanovic’in NBA mi gideceği takımda mı kalacağı konusundaki sorulara yanıt verdi. Aziz Yıldırım’da mali kongrede bugün basketbol takımıyla ilgili açıklamalar yapmıştı.

ozel-haber-bogdan-bogdanovic-nba-e-gitmek-ici-8406988_x_o

Udoh ve Vesely’nin bu sezon sözleşmeleri biterken Bogdanovic’in de NBA çıkış opsiyonu hakkı var bunun haricinde Fenerbahçe’deki diğer oyuncuların hepsiyle yola devam edilmesi bekleniyor, Obradovic’in kararına göre bir yada iki isim takımdan ayrılabilir.

Udoh ve Vesely’nin sözleşmesinin bittiği ama yola devam edilmesinin hem teknik heyet hemde yönetim tarafından istendiğini biliyoruz.
Her iki oyuncununda temmuz ayına kadar süre istediği ve NBA’de ki Free Agent dönemini beklemek istedikleri öğrenildi. 2 isimde hem kazanacakları geliri hemde gelir haricinde iyi bir rol alabilecekleri bir takım bulur ve anlaşılırsa NBA’e dönmeyi düşünüyorlar; fakat eğer Avrupa’da kalmayı düşünürler yada NBA’de umdukları teklifi bulamazlar ise Fenerbahçe iki isim içinde ilk tercih olacak.

aziz-yildirim-fenerbahce_1su5jf9qhfj9f1a2e9ggvn5ekz

Aziz Yıldırım’ın Açıklamaları:

” Bütçeler 30 milyon Euro’ya geldi. 11 milyon bütçe, 30 milyon gider. Bir forma, bir kombine ile olmuyor. Bu kurlarla çok zor.

Erkek basketbol 48 trilyon 475 bin TL ekside, kadın basketbol 7 trilyon zararda.

Erkek basketbolda aynı takımı tuttuk. Bir tek Udoh NBA’i bekliyor. Gaziantep’te olaylardan dolayı korkmuş. Yüzde 51 kalacak gibi. 1-2 takviye olacak.

Bütçeyi ne yapacağız genel kurula soruyorum. Eğer böyle devam edeceksek, borç artacak. Ben durumu anlatıyorum. Bana kalırsa devam. Ama sonra çok borç var demeyin. Benim bir düşüncem var. Genel kurul gelirler kadar indirelim derse ona da ben varım.

Üyeler daha fazla yatırım yapsın. Kulübün durumunu bilin. ”

Başkan amatör şubeler başarılı, benden sonra gelenler borç yüzünden istese de kapatmaya çekinebilir ben dile getiriyorum isterseniz kapatalım yada küçülelim şeklinde bir görüşte belirtti.

Aziz Yıldırım’ın açıklamalarında Udoh’un ismi geçerken, Vesely ve Bogdanovic isminin geçmemesi bu iki ismin kalacağı gibi bir mesajda çıkarmıyor değil. Bogdanovic’in sözleşmesi devam ediyor tabi kalma yada ayrılma kararını tamamen kendi verecek fakat Vesely’nin sözleşmesi bitiyor.

vesely_A3MLO

Vesely 2 Yıl 6 Milyon İddiası

Vesely için 2 yıl 6 milyon iddialarına karşın Ömer Onan biz öyle bir parayı bir oyuncuya veremeyiz dedi.

Fenerbahçe’nin basketbol şubesinin 11 milyon civarında gelir elde ettiği açıklanırken fakat bu sezonun 30 milyonluk bütçesi olması da tek bir oyuncu için böyle bir rakam verilmesini olanaksız hale getiriyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir