NBA Günlükleri

Wanamaker: “Bamberg’den ayrılmam gerekiyorsa da bu benim için kolay olmayacak”

Almanya Basketbol Ligi Final Serisi’nde ratiopharm Ulm’ü 3-0 ile geçerek art arda ikinci kez lig şampiyonluğuna ulaşan Brose Baskets Bamberg’in ABD’li  oyun kurucusu Bradley Wanamaker’ın adı başta Fenerbahçe istanbul  olmak üzere çok sayıda takımla anılıyor.

Brose’nin şampiyonluk partisi esnasında  gelecek planları ile ilgili gelen bir soruya Wanamaker’ın cevabı, “Bilmiyorum. Kalbim buraya ait. Eğer ayrılmam gerekiyorsa da bu benim için kolay olmayacak.” şeklinde oldu.

26 yaşındaki oyuncu, 2014 yazında İtalya’nın Giorgio Tesi Pistoia takımından Brose’ye transfer olduğundan bu yana iki Almanya Ligi şampiyonluğu kazandı. Wanamaker, bireysel olarak da bir kez finaller MVP’si (2015) ve bir kez de normal sezon MVP’si (2016) seçildi.

Bu sezon Almanya Ligi’nde çıktığı 40 maçta yaklaşık 27 dakika ortalama süre alan Wanamaker,13.8 sayı-3.1 ribaund-4.6 asist-1.4 top çalma istatistikleri yakaladı. Amerikalı oyuncunun THY Euroleague’de süre aldığı 24 maçta 29 dakika süre alan Wanamaker,  12.2 sayı, 4.1 ribaund, 4 asist ve 1.3 top çalma ile oynadı.

https://twitter.com/GokhanBn

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir