NBA Günlükleri

2016-2017 sezonunda NBA’in en çok küçümsenen 5 takımı

İşte beklenenden daha başarılı olma şansı en yüksek takımlar.

Antrenman kampları, pazartesi medya günü şenliğinden sonra NBA genelinde resmen açıldı ve bazı takımlar için beklentiler basitçe çok düşük.

Burada sezon öncesi planlamalarına bakarak beklentilerden daha yükseğe çıkması en olası beş takımı görebilirsiniz.

5 New York Knicks

Sezon arası Joakim Noah ve Derrick Rose’un takıma katılmasından tamamıyla mutlu olmayan bir yığın Knicks taraftarı var. Hamlelerin kısa vadeli olduğuna ve takımın, sürdürülebilir, uzun süreli başarılar kazanması için hiçbir şey yapmayacağına inanıyorlar.

Bu doğru ya da yanlış, Carmelo Anthony etrafta olduğu sürece geleneksel bir yeniden yapılanma basitçe mümkün değil. Ve eğer çekirdek yeni koç Jeff Hornacek’in rehberliğinde sağlıklı kalabilirse, kimsenin fiilen öngöremediği biçimde doğuda playoff takımı olur.

4 Chicago Bulls 

Tıpkı Knicks gibi kimse Chicago Bulls’un 2016-2017 versiyonuna inanmıyor. Oran belirleyiciler kadroda birçok yetenek olmasına rağmen galibiyetlerin mağlubiyetlerden az olduğu bir sezon olacağını planlıyorlar.

Dwyane Wade kariyerinin çöküşüne yaklaşıyor olabilir ama Jimmy Butler en güzel zamanına giriyor. Rajon Rondo geçen sezon hala oynayabildiğini kanıtladı ve Robin Lopez ortalama üzeri bir defansif pivot. Bu Bulls takımı, Fred Hoiberg takımın koçu olarak ikinci sezonunda çok daha iyi bir iş yapmak için bir yol bulduğunda playofflarda da iyi bir şansa sahip.

3 Houston Rockets

James Harden, Stephen Curry’ye karşı MVP oylamasında ikinci bitirdiğinde, geçen sezon, ondan önceki sezona göre daha iyi istatistikler ortaya koydu. Ama çoğunlukla geçen sezon Rockets’ın işlevsizliğinden dolayı buna dikkat edilmedi.

Harden bu yaz liderlik rolünü daha çok üstlendi ve takımı kazanma yollarına geri götürmeye odaklanmış görünüyor. Houston serbest oyuncu pazarından Ryan Anderson ve Eric Gordon eklemeleriyle şut problemlerine dikkat çekti ve Mike D’Antoni’yi yeni koçu olarak atadı. Eğer takım ortadaki savunma problemlerine bir çözüm yolu bulabilirse Rockets umulandan çok daha iyi olabilir.

2 Indiana Pacers

Paul George bu sezon bir sıçrama yapmaya hazırmış gibi hissediyor ve (Indiana’nın sezon arası hamleleriyle birlikte) bizi Pacers’ın da çok daha iyi olabileceğine inandırmaya doğru ilerliyor.

Indiana bu yaz Jeff Teague ve Thaddeus Young’ı takasladı ve serbest oyuncu pazarından Al Jefferson ile imzaladı. Koç Frank Vogel’dan ayrılmak için hiçbir iyi neden yoktu ama bazen bir takım yeni bir sese ihtiyaç duyar. Nate McMillan tecrübeli ve yeni rolünü iyi oynayacak. Ve her şey birlikte tamamen iyi giderse Doğu’da Pacers’ı ilk üç sıra için mücadele ederken görebiliriz.

1 Phoenix Suns

İfşada son radde: Pazartesi Suns’ın medya gününe katıldım. Genel Müdür Ryan McDonough’la konuştuktan, koç Earl Watson ve takımın anahtar oyuncularından duyduklarımdan sonra parkedeki mahsulü görmeden önce çok fazla Phoenix Kool-Aid içtiğim için suçlu olabilirim. Ama bu yılın Suns’ı bana geçen yılın Blazers’ını hatırlattı. Kimsenin playoff yapmasını tahmin etmediği ama eninde sonunda Batı’nın beşinci sırasında bitiren bir takım.

Oyuncular ve koçlar salondaki geleneksel çalışmalara ek olarak doğa yürüyüşü, yoga ve bisiklet sınıflarını içeren sezon arası çalışmalarda bir takım kimyası oluşturmak için birlikte aylar harcadılar.

Herkes bir süreliğine sözleşme olarak takımın kontrolündeydi. Bu yüzden ortada ikinci bir gündem olmayacak. Ve Watson, sadece NBA koç sıralamalarında en pozitif ve motivasyonel güçlerden biri değil üstelik Jay Triano ve Tyrone Corbin gibi kendisine benchte yardım edecek tecrübeli kişilerle etrafını sardıracak kadar da zeki.

Suns öncelikle genç bir takım ve tabi ki işleri yoluna koymak için zamana ihtiyaçları olabilir. Ama takımın içinde herkesin beklediğinden daha fazla gidecek kadar gençlik ve tecrübenin doğru karışımı da olabilir.

Brett Pollakoff – FoxSports

Çeviri: Kadir Emre Yıldırım

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir