NBA Günlükleri

30 gün, 30 takım – Los Angeles Lakers

Geçen Sezon Ne Yaptılar?

Geçen sezon onlar için unutulamayacak bir sezondu. Los Angeles Lakers tarihinin en kara sezonlarından birisiydi. Sezon sonundaki skorlarına baktığımızda da sadece 17 galibiyet görüyoruz. Kobe Bryant efsanesinin son sezonuydu. Onu son kez izlediğimize mi yoksa son sezonunun böyle bir sezon olmasına mı üzülsek bilemedik doğrusu. Bunların yanı sıra Byron Scott, Los Angeles Lakers ekibinin geçen sezondan akıllara kazınan isimlerinden. Sezon içindeki bu başarısızlığa büyük ölçüde öncülük etti. O tarafara saç baş yoldurtan hamleleri ve yaptığı komik açıklamalar onun Lakers’taki görevinin son senesinden geriye kalanlar oldu. Kısacası “Geçen sezon ne yaptılar?” sorusunun cevabı benim için basit. Los Angeles Lakers tarihine kara noktalar bıraktılar. Umarım bu son bulmuştur diyerek diğer soruya geçmek istiyorum.

Draft Nasıl Geçti?

Draftta bu sezon ikinci sıradan seçme hakkına sahiptiler ve seçimleri Brandon Ingram’dan yana oldu. Diğer bir seçimleri ise 32. sıradan Ivica Zubac’tı. İki oyuncu hakkındaki bilgilerim okuduklarımla sınırlı olduğu için belirleyici yorumlar yapmam imkansız fakat Ingram’in Durant’e benzetildiğini ve ona dair umutların fazla olduğunu biliyorum. Draftta iyi bir sıradan seçim yaptıkları ortada. Doğru kişiyi seçip seçmediklerini yakında göreceğiz. Ingram doğru adam mı sorularının yanında bu sene draft haklarını koruyup koruyamayacakları konusu da ayrı bir soru işareti. İkinci sıradan seçim hakkına sahip olarak draft haklarını korudular ama bu sene de korumak istiyorlarsa birinci sıradan seçim hakkına sahip olmaları gerekecek. Lakers’ın bu konuda nasıl bir rota izleyeceği de ayrı bir mesele.

Gelenler-Gidenler…

Geride bıraktığımız başarısız sezondan kimler yok, kimler ise yeni simalar onlaı inceleyeceğiz. Öncelikle baktığımız zaman emekli olan Kobe Bryant, yolları ayrılan Byron Scott, onların yanında ise Roy Hibbert ve Brandon Bass ayrılan isimler. Ekibe yeni katılan isimlerse koç Luke Walton, Luol Deng, Jose Calderon, Timofey Mozgov, Yi Jianjlian, Brandon Ingram ve Ivica Zubac oldu. Drafttan gelen iki kişi ve Luke Walton’ı saymazsak yapılan hamlelerin hepsini taraftarları kanser etmek için yapılmış hamleler olarak sayabiliriz. Akıl karı iş değil yoksa bu hamleler. Timofey Mozgov’a kadroda yer vermek bile bir hata değeri taşıyorken milyonların uğruna feda edilmesi bunun en büyük örneği ne yazık ki.

Sezondan Beklentiler Neler Olmalı?

Bir Los Angeles Lakers taraftarı olarak sezına dair hiçbir beklentim yok. Sağlığımı düşündüğüm için maçları çok izleyeceğimi düşünmüyorum. D’Angelo Russell, Brandom Ingram gibi isimler için izlenebilir birkaç maç en azından ama onun dışında ciddi anlamda kalitesiz maçlar çıkacaktır ortaya. Draft haklarını korumak için Brooklyn Nets ile tanking yarışına gireceklerini düşünüyorum. Onun dışında kimsenin bir beklenti içine girmemesi gerekiyor bence. Her türlü beklentiler onlar için çok absürt kaçabiliyor. Sezon başlayınca daha net yorumlar yapılabilir, Lakers için ekleyebildiklerim bu kadardı. İyi günler.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

One Comment

  1. baybars ozdogru

    30 Eylül 2016 at 11:35

    mozgov konusu dısında haklı oldugunuz hıcbırsey yok.tanking falan hıkaye ve boş laflar bunlar.bu sene bu takım play off mucadelesının ıcınde olacak bır sekılde.kalır kalamaz orasını bılemem.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir