NBA Günlükleri

30 Gün 30 Takım – Orlando Magic

Geçen Sezon: 2013/2014 sezonundan bu yana kemik bir kadro kurmaya çalışan Magic, geçtiğimiz sezonu potansiyelli gençleri ile 35 galibiyet alarak tamamladı. Magic, geçtiğimiz sezon etkili basketbol ortaya koyamadı fakat buz dağının görünmeyen kısmında “kötünün iyisi” olduğunu göstererek önümüzdeki yıllarda Doğu’nun tehlikeli takımlarından olacağını gösterdi.

Özellikle hücumda Oladipo, Payton, Gordon üçlüsüne çıkış yıllarında olan Fransız guard Evan Fournier ve Nikola Vucevic’in yanı sıra benchten gelen Mario Hezonja, Tobias Harris, Shabazz Napier gibi sıcak kanların devreye girmesiyle hücumda hem estetik hem de skor açısından etkisini dönem dönem izleyicilere göstermeyi başardı.

Draft: Son yıllarda alt sıralardan seçtiği oyuncularla öne çıkan Magic’in bu sezon draft ettiği tek oyuncu UNLV’den Stephen Zimmerman (2. Tur, 41. Sıra)

Yaz Dönemi Gelen Giden:

Gelen:  Cliff Alexander (POR), D.J. Augustin (DEN), Bismack Biyombo (TOR), Branden Dawson (LAC), Jeff Green (LAC), Serge Ibaka (OKC), Jodie Meeks (DET), Kevin Murphy, Arinze Onuaku, Damjan Rudez (MIN), C.J. Wilcox (LAC), Stephen Zimmerman  (Çaylak)

Giden: Dewayne Dedmon (SAS), Ersan İlyasova (OKC), Brandon Jennings (NYK), Devyn Marble, Shabazz Napier (POR), Andrew Nicholson (OKC), Jason Smith (WAS)

Kadro Sistemi ve Beklentiler:

Son üç sezondur takım iskeletini kurma üzerine çalışmalar yapan ve son Playoff karşılaşmasına Stan Van Gundy yönetiminde çıkan Orlando Magic takımından şüphesiz son sıradan da olsa playoff içinde bulunma beklentisi var fakat Magic’in işi her geçen yıl güçlenen Doğu takımlarına karşı pek de kolay olmayacak gibi görülüyor. Özellikle Oladipo’nun ayrılışından sonra Oladipo’nun görevini kimin yapacağı,yerinin nasıl doldurulacağı ve pota altında İbaka-Vucevic-Gordon-Biyombo dörtlüsünün süre dağılımlarının nasıl olacağı konuları göze batan iki sorun arasında yer alıyor. Bu noktada da iş Frank Vogel’a düşüyor tabii.

Magic’in uzun bir süre başarısız olmasının en büyük nedenlerinden biri belki de Van Gundy’nin gidişinin ardından çiçeği burnunda koç Jacques Vaughn’a iki buçuk yıl boyunca şans verilmesiydi.

Magic bu sezon yeni bir başlangıç peşinde olacak. İleriyi düşünerek yapılan draft ve takas hamlelerinden sonuç alma vakti geldi çattı ve tabii yine ileriyi düşünerek Frank Vogel’a tıpkı Jacques Vaughn’a olduğu gibi şans verilerek. Playoff şimdi hiç olmadığı kadar yakın.

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir