NBA Günlükleri

30 Gün 30 Takım- Philadelphia 76ers

Geçen sezonu sadece 10 galibiyetle tamamlayan Philadelphia 76ers bu yaz kadrosuna Ben Simmons, Gerald Henderson, Jerryd Bayless gibi isimleri ekledi. 4-5 yıldır yeniden yapılanma aşamasında olan 76ers bu sezon tutunabilecekleri bir dal bulmuş olabilir. Bu kişi Ben Simmons.

Simmons, yaz ligindeki oyunuyla göz kamaştırdı. Simmons bir guard olmamasına rağmen onu çoğu zaman topu domine ederken gördük. Ve bu görevde gayet iyiydi. İnanılmaz bir oyun görüşüne sahip ve bu boyda birine göre çok iyi bir “handling”i var. Kısa kolları onu ribaund alırken biraz zorluyor ama güçlendikçe bu açığı kapayacağını söyleyebiliriz. Zaten 76ers’ın da ribaund konusunda uzmanlaşmış birine fazla ihtiyacı var denemez. Uzun rotasyonu Nerlens Noel, Jahlil Okafor, Joel Embiid olan 76ers bu sene Dario Saric ve Ben Simmons’ı ekledi. Bu isimlerden birinin takas edileceğini tahmin etmek zor değil.

Gelelim yeni sezonda ne yapabileceklerine. Bu eklemelerle 76ers’ın bir playoff takımı olmasını bekleyemeyiz. Ama geçen seneki 10-72’lik derecesinden çok daha iyi olacaklarını tahmin edebiliriz. Bu sezonu 25-30 galibiyet arası kapatacaklar dersek bence yanlış bir tahmin yapmış olmayız.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir