NBA Günlükleri

30 Gün 30 Takım – Phoenix Suns

Phoenix Suns 2009-2010 sezonundan beri ulaşamadığı Play-Off’a bu sezonda ulaşmayı beklemiyor olmalı. Önemli bir gençleştirme operasyonu yapan Phoenix Suns geleceğe ümitle bakabilir ama bu sezona değil.

2015-2016 Sezonu : 23-59

Oldukça kötü geçen sezonun tek parlayan oyuncusu çaylak Devin Booker’dı. Bu kötü geçen sezon ile ilgili yazılabilecek tek olumlu şey de maalesef Devin Booker oldu. Devin Booker ”En iyi Çaylak Beşi” içine seçildi ve All-Star organizasyonunda 3’lük yarışmasında da mücadele etti.

Geçen sezonun ardından bu yaz Phoenix Suns’ın yaptığı hamleler ;

Gidenler :  F Jon Leuer, G Ronnie Price, F Mirza Teletovic, SG Bogdan Bogdanović

Gelenler PF Dragan Bender, PG Tyler Ulis, PF Marquese Chriss (Draft); G Leandro Barbosa, F Jared Dudley (Free Agency)

2016-2017 Takım Kadrosu :

Leandro Barbosa G, Dragan Bender PF, Eric Bledsoe G, Devin Booker G, Tyson Chandler C, Marquese Chriss F, Jared Dudley F, Archie Goodwin G, John Jenkins G, Brandon Knight G, Alex Len C, PJ Tucker F, Tyler Ullis G, TJ Warren F, Alan Williams F-C.

 

2 Yaz önce Tyson Chandler ile sözleşme imzalayan ve dönemin en önemli serbest oyuncularından olan LaMarcus Aldgridge için büyük çaba gösteren Phoenix Suns, Aldgridge’in San Antonio Spurs ile anlaşmasından sonra B planına sarılmış ve bu plan gençleşme üzerine kurulmuştu.

O planın ilk adımları bu yaz döneminde Draft ile atıldı. Dragan Bender (Avrupa’nın en önemli yeteneklerinden) , Marquese Chriss ve Tyler Ulis takıma dahil oldu. Dragan Bender ve Marquese Chriss ilk 10 sıradan seçilirken Tyler Ulis’te ikinci turdan seçilmesine rağmen birinci turda seçilebilecek bir yetenek olarak gösteriliyordu.

Avrupa’da 2 sezon üstüste Euroleague’nin en değerli oyuncusu seçilen Bogdan Bogdanovic’in NBA’deki haklarını elinde tutan Phoenix Suns Bogdanovic’in bir sezon daha kalma kararı almasının ardından Bogdanovic’in hakkını Sacramento’ya verdi.

Phoenix Suns’ta bu sezon draft edilen 3 oyuncunun yanına Devin Booker‘ı da eklediğimizde 4 tane 20 yaş ve altında oyuncu oluyor. Geleceğe yönelik bir kadro kurma amacında olan Phoenix Suns’ın elinde oldukça potansiyelli gençler var ve bunların neler yapabileceğini görmek güzel olacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir