NBA Günlükleri

30 Gün 30 Takım – Washington Wizards

Geçtiğimiz Sezon

Geçtiğimiz sezonu 41 galibiyet ve mağlubiyetle tamamlayan Washington Wizards 3 galibiyet geride kalıp Playoff dışında kalmıştı. Geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru koç değişikliğine giden Wizards son olarak OKC’yi çalıştıran Scoot Brooks ile yoluna devam ediyor.

 

Gelenler: Koç Scott Brooks, Jason Smith, Andrew Nicholson, Trey Burke, Tomas Satoransky, İan Mahinmi

Gidenler: Koç Randy Wittman, Alan Anderson, Jared Dudley, Nene, Ramon Sessions, Garrett Temple

Draft: Yok

 

Güncel Kadro

PG  John Wall, Trey Burke

SG  Bradley Beal, Tomas Satoransky, Jarel Eddie

SF  Otto Porter Jr, Kelly Oubre Jr, Marcus Thornton

PF  Markieff Morris, Andrew Nicholson, Jason Smith

C   Marcin Gortat, İan Mahinmi

 

151014115738-bradley-beal-john-wall-new-york-knicks-v-washington-wizards-home-t1

Washington Wizards bu sezon rotasyon oyuncularını yenileyerek takıma farklı bir hava katma peşine gitti. Yeni isimlerin benchten gelerek verecekleri katkılar önemli bir faktör olacakken takım için en önemli olan Beal ve Wall’ın uyumlu olmaları. Bu ikilinin arasında bazı sorunlar olduğu hatta birinin takas bile olabileceği iddiaları var fakat Wizards tarafı bunların doğru olmadığını dile getiriyor. Beal’in bu yaz yeni bir kontrat imzaladığını ve Wall gibi bir isimden de Wizards’ın vazgeçme gibi bir lüksü olmadığını düşünürsek böyle bir iddianın gerçekleşmesi pek olası değil.  Beal ve Wall takımlarını bir üst seviyeye taşıyabilecek potansiyelde isimler ama önemli olan bunu uyum içerisinde beraber yapmaları olacak. Geçen sezon playoff göremeyen Wizards bu sezon ilk olarak playoffa katılnayı hedefleyecek.

Nene’nin son yıllarda beklenin hep altında kalmasından dolayı Morris ve Mahinmi’nin uzun olarak yapacakları katkı çok önemli olacak. Morris geçtiğimiz sezonun son bölümünde takımda olsa da ondan asıl bu sezon beklentiler olacak. Gortat’ın sakatlıklarla zaman zaman başının belayı girmesi de Mahinmi’nin kendini özellikle bu bölümde göstermesi gerekecek anlamına geliyor.

Wizards ekibine baktığımız da 3 ve 4 numaralı rotasyonlarda soru işaretleri göze çarpıyor fakat Otto Porter son zamanlarda iyi bir çıkışta yakaladığı dönemler olmuştu. Morris’in vereceği katkı kritik olacak aynı zamanda. İlk 5 olarak iyi bir takım olarak gözükse de benchten istenen katkı gelmediği sürece Wizards’ın playofftan başka bir hedefi olamayacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir