NBA Günlükleri

D’Angelo Russell liderlik rolü için hazır !

Los Angeles Lakers yıllar sonra sezona birçok açıdan farklı giriyor. Ki bu geçtiğimiz birkaç seneki kötü performanstan sonra iyi birşey olabilir. Nerdeyse 20 yıldır ilk kez Kobe’siz sezona başlayacaklar. Dünya çapında birçok NBA sever bu konuda oldukça üzgün olsada Lakers cephesi bunu ellerindeki genç ve yetenekli oyuncu kadrosuna güvenerek bir fırsata çevirmek istiyor. Bu büyük camia Kobe’den sonra kendisine yeni bir lider arıyor ve bu tartışmaya açık bir konu olsada ligde 2. yılını geçiren oyun kurucu D’Angelo Russell olabilir.
Russell’ın çocukça hareketlerden uzak durması gerekiyor. Eski koçları Byron Scott ile olan inişli çıkışlı ilişkileri kendi önünü kapatıyordu. Üzerine bir de Nick Young meselesi soyunma odasındaki kimyayıda bozmuştu. Aslında geçirdiği fena olmayan çaylak sezonu yaptığı hareketler sonucunda gölgede kaldı. Şu anda pek iyi bir üne sahip değil kendisi. Geçen sezon ki saha dışı mevzuları unutturması gerekecek.
Russell geçirdiği sıkıntılı sezondan dersler çıkarıp Kobe’nin eksilkiğinden boşalan liderlik koltuğuna oturabilir. Daha henüz şimdiddn yeni koçları Luke Walton’la aralarını düzeltmiş durumda ve yeni şeyler öğreniyor kendisinden.
” Saha dışında ve içinde olabildiğince fazla iletişim kurmaya çalışıyoruz. O diğer koçlar gibi arkasına yaslanıp sizi izleyen lise koçları gibi değil. Canı istediğinde kalkıp sizinle beraber oynayabiliyor. Ne zaman istersek onu arayabileceğimizi hissettirdi bize. Genç bir koça sahip olmak bu yüzden çok iyi” diyor D’Angelo.
Walton takıma yeni bir heyecan getirdi. Bununla beraber yeni bir sistemde monte edecek gibi. Geçtiğimiz sezonu Warriors’da geçirdi ve oradaki hızlı basketbolu Lakers’a taşımak istediğini söyledi. Tabi bunun en önemli parçası point guard pozisyonu.
Rahatlıkla söyleyebilirizki Russell Walton’un sisteminde çok daha önemli bir yerde olacak. Russell’ın pas kabiliyeti,saha görüşü,pick&roll oyunundaki başarısı ve şut kabiliyeti Walton için biçilmiş kaftan.
Takım içinde Julius Randle,Jordan Clarkson, Brandon Ingram gibi genç yetenekler ve Luol Deng, Timothy Mozgov, Jose Calderon gibide veteran oyuncular var. Bunlardan herhangi biri liderlik için önplana çıkabilir. Özelliklede Russell’ın geçen sene yaşadığı saha dışı olaylardan sonra. Fakat yeni bir koç ve sistemle yeni bir başlangıç yapması güven verecektir Russell’a.Bu güveni yeteniğiyle de birleştirirse eğer liderlik için ilk sırada bulacaktır kendisini.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir